Megoldott

több zsák zöld hulladék + szemét

Anonim Járókelő

Az első képen látható, hogy nem FKF-es zsákba lett kihelyeve a zöldhulladék, amit így nem is visznek el. Aztán lassan de biztosan gyűlik körülötte más jelegű szemét is.
A 2. és 3 kép pedig: más jellegű szeméttel (üdítős és sörös aludobozok, pálinkás üvegcsék, cigaretás dobozok de még pelenka is) van tele minden mellékutca. Az árkok, a bokrok alja.
Pár utcát jártam be tegnap este a közelben (Sebész, Lovas, Aranykalász, HÉV mentén a Grassalkovich, Domonkos) és több mint 2 vödör szemet szedtem össze.
Tudom, hogy a lakó feladata a háza előtt a szemét szedése, de nem elvárható, hogy a folyamatosan termelődő szemetet non-stop a lakók szedjék (már aki felveszi a kesztyűt).
Elszomorító, hogy az önkormányzatok tehetetlensége ezen a téren!!! Nem szemétszedő akciókat kell szervezni évente egyszer, hanem bütetni a szemetelőket, a közterületen alkoholt fogyasztókat illetve felhívni a lakosság figylemét a kötelezettségeikre. Aztán lehet egyszer kevesebb lesz a szemét és az igénytelenek száma is csökken.

Probléma helyszíne
Budapest XXIII. kerület, Soroksár, Rézöntő u. 18

Hozzászólások

  • g g lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Járókelő!
    A JAROKELO-BUDAPEST-00091495 bejelentést megoldottuk.

    Üdvözlettel

    Szabó Attila
    műszaki ügyintéző
  • Gál Miklós elküldte az ügyet az illetékesnek: XXIII. kerület Soroksár Önkormányzata

  • Járókelő Herta elküldte az ügyet az illetékesnek: XXIII. kerület Soroksár Önkormányzata

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Megoldásra vár
    2
    Megoldásra vár
    2

    Szemét Soroksár és Pesterzsébet határán

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: XXIII. kerület Soroksár Önkormányzata
    Bolyai János utca (XX. kerület, Pesterzsébet)
  • Megoldott
    1
    Megoldott
    1

    FKF zöld hulladék

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Ádám Kiss
    Illetékes: Budapesti Közművek FKF
    Sósmocsár út (XXIII. kerület, Soroksár)
  • Megoldott
    1
    Megoldott
    1

    Piszkos, szemetes aluljáró

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapesti Közművek FKF
    Grassalkovich út (XXIII. kerület, Soroksár)
  Vissza az oldal tetejére