Megoldott

Tűzcsap csere

Tisztelt XVI. ker. Önkormányzat!
Kérem, hogy a Rózsa utca tervezett felújítása során - a 287 fm NA100 vízvezeték kiváltásával egyidejűleg - a Rózsa utca 13-15. szám előtt lévő 790510117 számú MSLINK-en nyilvántartott, biztonsági zár nélküli NA80 föld alatti tűzcsapot föld feletti tűzcsapra cseréljék, továbbá a tűzcsap bekötővezetékén biztonsági zárat helyezzenek el. A tervezett zöldterületi sávban a föld feletti tűzcsap elhelyezhető.
A tűzcsap kiváltása az 54/2014. (XII. 5.) BM rendelet 75.§ (2) bekezdése alapján NEM opcionális, ugyanakkor EKR000956112021 ajánlati/részvételi felhívás nem tartalmazza.
A lakossági véleményezésre szánt tervdokumentáció közzétett részein (útterv rajzi munkarészek [hossz-szelvény, mintakeresztszelvények, helyszínrajz]) a tűzcsap kiváltásra való utalás nem szerepelt.
Kérem fentiek szíves tudomásul vételét.

Kép forrása: Google

Probléma helyszíne
Budapest XVI. kerület, Rózsa u. 13-15

Hozzászólások

  • Pál András lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

    Az Illetékes válasza alapján.
  • Fekete János hozzászólt a bejelentéshez.

    Nem probléma, lezárható.
    Egyébként is így történik minden esetben a vezetékcsere -rekonstrukció, most is így volt tervezve, bár a kivitelezés a éven nem várható.
  • Járókelő Eszter megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • XVI. kerület Önkormányzat hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt Bejelentő!

    Az útépítéseinknél mindig kicseréljük a földalatti tűzcsapot földfelettire. Itt is így lesz, ennek terveit és költségeit a közbeszerzési eljárás vízkiváltási terve és költségvetés...
  • Járókelő Zsófi elküldte az ügyet az illetékesnek: XVI. kerületi Önkormányzat

  • KG P bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Megoldott
    3
    Megoldott
    3

    veszélyes rács

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Simonics Balázs
    Illetékes: XVI. kerületi Önkormányzat
    Ágoston Péter utca (XVI. kerület)
  • Válaszra vár
    12
    Válaszra vár
    12

    Hiányzó tűzcsap

    Beküldés ideje:
    Beküldte: KG P
    Illetékes: XVI. kerületi Önkormányzat
    Csömöri út (XVI. kerület)
  • Megoldásra vár
    2
    Megoldásra vár
    2

    Eldugult víznyelő

    Beküldés ideje:
    Beküldte: KG P
    Illetékes: XVI. kerületi Önkormányzat
    Krenedits Sándor utca (XVI. kerület)
  Vissza az oldal tetejére