Válaszra vár

Hiányzó tűzcsap

FRISSÍTÉS 2021.09.20.:

1. hozzászólás
"2011. évi CCIX. törvény
a víziközmű-szolgáltatásról

2. § E törvény alkalmazásában:
24. víziközmű-szolgáltatás: közszolgáltatási szerződés keretében nyújtott közműves ivóvízellátás az ahhoz kapcsolódó tűzivíz biztosítással, továbbá a közműves szennyvízelvezetés és -tisztítás, ideértve az egyesített rendszerű csapadékvíz-elvezetést is (a továbbiakban együtt: víziközmű-szolgáltatási ágazatok),"

2. hozzászólás:
"13. § (1) * A helyi közügyek, valamint a helyben biztosítható közfeladatok körében ellátandó helyi önkormányzati feladatok különösen:
21. víziközmű-szolgáltatás, amennyiben a víziközmű-szolgáltatásról szóló törvény rendelkezései szerint a helyi önkormányzat ellátásért felelősnek minősül."

-----

FRISSÍTÉS 2021.09.17.

Járókelő hozzászólása:
"1996. évi XXXI. törvény
a tűz elleni védekezésről, a műszaki mentésről és a tűzoltóságról
29. § (1) A településen az oltóvíznyerési lehetőségek biztosítása az önkormányzat feladata.

Önkormányzatnak kell megrendelni tűzcsaptelepítést a vízszolgáltatótól."

-----

Tisztelt Fővárosi Vízművek!

A Csömöri út 243. szám környezetében nincs tűzcsap (Szilaspatak utca - Damjanich utca között, Sarkad utcában az első keresztutcáig). Kérem vizsgálják meg, hogy a környező épületek OTSZ szerinti környezetében van-e elegendő tűzcsap, szükség esetén kérem létesítsenek új tűzcsapo(ka)t a Csömöri út érintett szakaszán.

Kép forrása: Googe
https://goo.gl/maps/mK3m8rrxsjMinRLX8

Köszönöm!

Probléma helyszíne
Budapest XVI. kerület, Csömöri út 243

Hozzászólások

  • KG P hozzászólt a bejelentéshez.

    Ismét köszönjük az építő jellegű és szakmai hozzászólást :-) A piros körrel jelölt ingatlanokat érinti a lefedettség hiánya.
  • Fekete János hozzászólt a bejelentéshez.

    Törölhető.
  • Bánkuti Béla hozzászólt a bejelentéshez.

    :-D
  • KG P hozzászólt a bejelentéshez.

    Hajrá János! :-)
    Javaslom barátkozz az e-közművel és a tervezéstámogatással.
    dxf kiterjesztésű fájlt egyszerűen lehet kezelni és relatív aktuális referenciákat tartalmaz.
    Puszi!
  • Fekete János hozzászólt a bejelentéshez.

    Nem valós probléma! Van 99m-re tűzcsap és.
    Egyébként a tűzcsaplétesítésnek nem ez a módja, ha ott laksz, vagy ott van a telephelyed és igényeg van oldóvízre, akkor bemész a polgm. hivatalba vagy a ví...
  • KG P hozzászólt a bejelentéshez.

    Szokásos XVI. Nem a mi dolgunk.

    A közterületen kiszáradt egyedi fák pótlása is vicc. Aki akarja, kèrjen aztán gondozza... Érdekes "kertvárosi" mentalitás, máshol ha kérnek a kiszáradt fa helyett pótl
    ...
  • Garami Mária elküldte az ügyet az illetékesnek: XVI. kerületi Önkormányzat

  • Garami Mária megváltoztatta a bejelentés leírását "FRISSÍTÉS: 2021.09.20. Járókelő hozzászólása: '2011. évi CCIX. törvény a víziközmű-szolgáltatásról 2. § E törvény alkalmaz...

  • Garami Mária megváltoztatta a bejelentés leírását "FRISSÍTÉS 2021.09.17. Járókelő hozzászólása: "1996. évi XXXI. törvény a tűz elleni védekezésről, a műszaki mentésről és a t...

  • Bánkuti Béla hozzászólt a bejelentéshez.

    2011. évi CCIX. törvény
    a víziközmű-szolgáltatásról

    2. § E törvény alkalmazásában:
    24. víziközmű-szolgáltatás: közszolgáltatási szerződés keretében nyújtott közműves ivóvízellátás az ahhoz kapcsolód...
  • Bánkuti Béla hozzászólt a bejelentéshez.

    13. § (1) * A helyi közügyek, valamint a helyben biztosítható közfeladatok körében ellátandó helyi önkormányzati feladatok különösen:
    21. víziközmű-szolgáltatás, amennyiben a víziközmű-szolgáltatásró...
  • XVI. kerület Önkormányzat hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt Bejelentő !

    A 2011. évi CLXXXIX. törvény 23 §-a szerint a vizellátás biztosítása a Fővárosi Önkormányzat feladata.

    Kérem az ügy áttételét.

    Köszönöm:

    Kerületfejlesztési és üzemeltetési iroda
  • g g elküldte az ügyet az illetékesnek: XVI. kerületi Önkormányzat

  • g g megváltoztatta a bejelentés leírását "Tisztelt Fővárosi Vízművek! A Csömöri út 243. szám környezetében nincs tűzcsap (Szilaspatak utca - Damjanich utca között, Sarkad utcában a...

  • g g megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Fővárosi Vízművek"-ról "XVI. kerületi Önkormányzat"-ra.

  • Bánkuti Béla hozzászólt a bejelentéshez.

    1996. évi XXXI. törvény
    a tűz elleni védekezésről, a műszaki mentésről és a tűzoltóságról
    29. § (1) A településen az oltóvíznyerési lehetőségek biztosítása az önkormányzat feladata.

    Önkormányzatnak k...
  • Járókelő Eszter elküldte az ügyet az illetékesnek: Fővárosi Vízművek

  • KG P hozzászólt a bejelentéshez.

    Kedves Ügykezelő! 100 méteren belül nincs tűzcsap, ezért kérem első körben a Fővárosi Vízművek segítségét.
  • KG P bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Megoldott
    2
    Megoldott
    2

    Tűzcsap csere

    Beküldés ideje:
    Beküldte: KG P
    Illetékes: XVI. kerületi Önkormányzat
    Rózsa utca (XVI. kerület)
  • Megoldott
    3
    Megoldott
    3

    veszélyes rács

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Simonics Balázs
    Illetékes: XVI. kerületi Önkormányzat
    Ágoston Péter utca (XVI. kerület)
  • Megoldásra vár
    2
    Megoldásra vár
    2

    Eldugult víznyelő

    Beküldés ideje:
    Beküldte: KG P
    Illetékes: XVI. kerületi Önkormányzat
    Krenedits Sándor utca (XVI. kerület)
  Vissza az oldal tetejére