Válaszra vár

Bokrok és fák benötték a kerékpár utat

Anonim Járókelő

Egész nyáron a fák és bokrok nem voltak nyirva a Szerémi út mellett futó kerékpárút mentén. Egyes helyeken annyira megnött a bozót, hogy ha 2 kerékpáros szembe megy egymással, akkor tuti az egyiknek az arcát össza fogja karcolni a tüskés bokor (...vajon kinek a gondolata volt tüskés bokrokat telepiteni egy kerékpárút mentén?...).

Ezen bejelentésem a XI. kerület Szerémi út/Épitész utca keresztezödéstöl a Szerémi út/Mezökövesd útig terjedö szakaszt érinti.

A csatolt fotón látható, hogy a Szerémi út/Vegyész utca keresztezödésénél a kerékpár útra szinte ráhajtani sem lehet anélkül, hogy az ember kapjon egy jó nagy fejest az ott kiálló fa lomboktól.

Június 29-én kaptam egy email-t az Újbuda polgarmesteri hivatal városgazdálkodási igazgatóság Zöldfelületi Csoportjától, amiben közölték, hogy ez a terület a fövárosi önkormányzat tulajdonában van és jelezték feléjük az "igényt". Nos, ennek lassan 1 hónapja. Mondanom se kell, hogy nyár van, amikor elég sokan járnak arra kerékpárral az arra fekvö Dunapartra, Dunafok Parkba, és gondolom a közleben lévo Savoya Park bevásárló központba is.

Elszomoritó, hogy magyarországon nemcsak, hogy ennyire nem törödnek, de oda sem figyelnek a kerékpár utak tisztántartására és a lakosoknak kell betrombitálni emiatt. Szerencsésnek érezhetjük magunkat ha egy évben TALÁN egyszer megtisztitják az utat és karban tartják az ott lévö növényeket. Kiváncsi lennék, hogy az év többi részét mivel töltik az "illetékesek"...

UI: Sajnos ezen a térképen a marker mindig a Hotel Lunára ugrik. Nem a hotellal van a gond, hanem az elötte elhaladó kerékpárúttal.

Probléma helyszíne
Budapest XI. kerület, Újbuda, Vegyész u. 17

Hozzászólások

  • Budapest Főváros Önkormányzata válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Ügyfelünk!
    Ezúton tájékoztatom, hogy levele beérkezett a Főpolgármesteri Hivatalhoz. Érkeztetőszáma: _____
    Tájékoztatás az igazgatási szünetről

    Hivatalunk munkatársai 2021. július 26-30. köz
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 4. Mi ez?

  • W Kriszta elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Főváros Önkormányzata

  • W Kriszta megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Az illetékes"-ról "Budapest Főváros Önkormányzata"-ra.

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    1
    Válaszra vár
    1

    Biciklitároló 2.0

    Beküldés ideje:
    Illetékes: Budapest Főváros Önkormányzata
    Szentlélek tér (III. kerület, Óbuda-Békásmegyer)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Tönkrement terelő elem

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapest Közút
    Gárdonyi tér (XI. kerület, Újbuda)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Sima kerékpártároló hiánya

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapest Közút
    Bertalan Lajos utca (XI. kerület, Újbuda)
  Vissza az oldal tetejére