Megoldott

Logikátlan sávkiosztás

A Rákóczi út / Luther utca / Szövetség utca kereszteződése nagy forgalomban bedugul, mert a Luther utca végén a régi 3 sávos kiosztást nem jól alakították át kétsávossá. A jobbra kis ívben kanyarodó és az egyenesen haladó sávokat olvasztották egybe. A jobbra kanyarodókat viszont megfogják a zebrán áthaladó gyalogosok, így az egyenesen haladók is alig jutnak át a zöldön. A balra nagy ívben kanyarodókat nem lassítja zebra - miért nem ezt a sávot alakították ki az egyenesen haladók számára is? Így sokkal nagyobb lenne a kereszteződés áteresztőképessége és kevésbé lenne balesetveszélyes, hiszen most a türelmetlenek (részben) záróvonalon cikáznak át a balra kanyarodó sávba, majd vissza a másik sávba egyenesen a Szövetség utcába.

Probléma helyszíne
Budapest VIII. kerület, Józsefváros, VIII. kerület

Hozzászólások

  • O. Ida hozzászólt a bejelentéshez.

    Kedves Bejelentő!
    Bejelentését a visszajelzések alapján "Megoldott"-ra zártuk.
    Kérjük, ha a bejelentés jelenlegi státuszával ellenkező információval rendelkezik jelezze felénk ezen a linken: https:/...
  • BKK Budapesti Közlekedési Központ válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Cím!

    Társaságunkhoz érkezett „Bejelentés a www.jarokelo.hu oldalról (8620)” tárgyú elektronikus levelükkel kapcsolatban az alábbiakról tájékoztatjuk:

    A VIII., Rákóczi út–Luther utca csom
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 2. Mi ez?

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Ez a kereszteződés egy tragédia. A Rákóczi úton közlekedők csúcsforgalomban, sokszor már azon kívül is behajtanak a kereszteződésbe, hiszen nekik még zöldet mutat a lámpa. A Blaha felé lévő legközeleb...
  • Járókelő Eszter elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Zoltai László bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    dudálás

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Boldizsár Ákos
    Illetékes: Budapest Közút
    Múzeum körút (VIII. kerület, Józsefváros)
  • Megoldásra vár
    1
    Megoldásra vár
    1

    Kidőlt oszlop

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapest Közút
    Tömő utca (VIII. kerület, Józsefváros)
  Vissza az oldal tetejére