Megoldatlan

Budapest legrégebbi kerékpárútja kátyús

FRISSÍTÉS 2022. 07. 25.

BUDAPEST KÖZÚT Zrt. válasza:

A korábbi válaszlevelünkben foglaltakat továbbra is fenntartjuk, annyi kiegészítéssel, hogy Társaságunk kizárólag a 11. számú főút fővárosi bevezető szakaszával párhuzamos kerékpárutat kezeli és üzemelteti,
a bejelentésben említett egyéb helyszínekkel kapcsolatosan nem vagyunk illetékesek.
A tárgyi bejelentést kérjük ne küldjék újra Társaságunk részére, a korábban leírtakon kívül nem áll módunkban további tájékoztatást adni.
Kérjük a fentiek szíves tudomásulvételét!

----------------------

FRISSÍTÉS 2021. 07. 28.

BUDAPEST KÖZÚT Zrt. válasza:

Társaságunk Útellenőri Szolgálata rendszeresen ellenőrzi az üzemeltetésébe tartozó úthálózatot, köztük a 11-es számú főút fővárosi bevezető szakasza menti kerékpárút bejelentésben szereplő szakaszát és az azonnali beavatkozást igénylő, balesetveszélyes hibák javítása érdekében intézkedik.

----------------------

Keréktörő buckák és repedések a Békás HÉV kereszteződéstől a városhatárig.

A bringaúton a Pünkösdfürdő utcai részen és a városhatár felőli részen több a hiba. A Pünkösdfürdő utcától észak felé kb. 350 méteren át vannak olyan buckák, mint ami az ominózus sok vitát kiváltó kerékpáros balesetet okozta a Bajcsy-Zsilinszky úton. Ez azt jelenti, hogy megsüllyedt, megbillent az út síkja több helyen és 5+ cm magas huplik vannak. Ez véleményem szerint balesetveszélyes. Több helyen javították már, de ezek mindig újraképződnek, mert az út alapozása a 80-as évek technológiájával és nulla szabvánnyal készült, valószínűleg némi murva van az aszfalt alatt. A városhatár felé eső részen, a Hadrianus úttól kifelé széles, 10 cm-es repedések vannak keresztben a kerékpárúton és töredezett az aszfalt. Részben ezt is javították. Az út töredezettsége onnan ered, hogy a 11-es út M0 autópálya kereszteződés építésekor, jó 15 éve nehéz munkagépekkel ráhajtottak a bringaútra és az széttörte. Ezt is részben javították, de nem mindenütt, maradt bőven, sőt, már a korábbi javítások határán is megjelentek a repedések ismét. A Hadrianus úttól délre kb. 100 méteren a fák gyökere nyomta fel az út keleti oldalát, nagyobb sebességgel közlekedve balesetveszélyes. A városhatáron, ahol Budakalász felé a gáton lekanyarodik a kerékpárút, van egy kiálló vas(!) (https://www.google.hu/maps/@47.6091244,19.0619958,51m/data=!3m1!1e3), amit le kellene flexelni. Itt egyébként egy, a füvön kijárt nyom jelzi, hogy mi lenne az ideális ív, ahol aszfalt kellene. Ennek a kikoptatott nyomnak az északi végén, a gáton futó úton van a kiálló vas. Ez a gáton nyugati irányba futó 150 méter hosszú szakasz is ramaty, inkább pocsék, részben budapesti, részben kalászi terület, hiányzik már néhol az aszfalt az út teljes szélességében, főleg a budapesti részen (nyugati vége https://www.google.hu/maps/@47.6092737,19.0596127,51m/data=!3m1!1e3). A keleti végén felveri felpúposodott repedéseket a gaz, ez a kalászi rész. Szerintem a két település sem tud megegyezni, hogy kié is ez a szakasz, így ebek harmincadjára jut, pedig elég sok bringás jár ezen is Kalász és Pomáz irányából/ba. De a folytatása a gáton dél-észak irányban Kalászon sem jobb, a Budakalász Sport utcáig, sok a felpúposodás, a repedéseket felveri a gyom, néhol emiatt keskeny sávokká szűkül az aszfalt (https://www.google.hu/maps/@47.613516,19.0578545,52m/data=!3m1!1e3). A Sport utcánál a hídnál valami elég elcseszett a bekötése az utcába. Ezeknek az agglomerációba vezető bringautaknak különösen fontos szerepe lenne a reggeli és délutáni autós csúcsforgalom tehermentesítésében, így ezeknek az infrastruktúráknak az állapota nagyban meghatározza ezt a funkciót is. Ha nincs karbantartva, még inkább belefulladnak az érintett települések a dugóba.
A google maps műholdas nézetben ránagyítva látszódnak a repedések, a kiálló vas, az aszfalthiány.

Probléma helyszíne
Budapest III. kerület, Óbuda-Békásmegyer, Madzsar József utca / Pünkösdfürdő utca

Hozzászólások

  • Lenkei Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    Jaja, Óbuda tojik rá, hiszen aki ezt az utat használja, jellemzően az agglomerációból jön melózni, esetleg az Osanba megy vásárolni. Szóval ezek nem számítanak, nem is emberek.
  • Járókelő Adminisztrátor lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Megoldhatatlan.

    A probléma a bejelentéstől számított 1 éven belül nem oldódott meg, így az belső szabályunk értelmében "Megoldatlan".
  • III. kerület Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Járókelő Egyesület!

    A megkereséssel kapcsolatban az Óbuda-Békásmegyer Közterület-felügyeletével történt egyeztetést követően az alábbi választ adjuk.

    A kerékpárút a Fővárosi Önkormányzat tu
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • III. kerület Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    Köszönjük a bejelentését!
    Megkeresését továbbítottuk Óbuda-Békásmegyer Közterület-felügyelet Városüzemeltetési részlege felé intézkedés céljából.

    Intézkedésig türelmét kérjük!

    T
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Gál Miklós elküldte az ügyet az illetékesnek: III. kerület Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata

  • Gál Miklós megváltoztatta a bejelentés leírását "Keréktörő buckák és repedések a Békás HÉV kereszteződéstől a városhatárig. A bringaúton a Pünkösdfürdő utcai részen és a városhatár felőli részen több a hiba. A Pünkösdfürdő utcától észak felé kb. 350 méteren át vannak olyan buckák, mint ami az ominózus sok vitát kiváltó kerékpáros balesetet okozta ...

  • Gál Miklós megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Budapest Közút"-ról "III. kerület Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Üdvözlettel:

    [Leírás: Budapest közút]
    Útfenntartási Főosztály
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Járókelő Adminisztrátor elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Lenkei Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    Ez most már kritikán aluli. A mellékelt fotón nem a legdurvább keréktörő hupli látszik, de egy ilyen egy kevésbé gyakorlott bringás kezéből kiveri a kormányt. Legalább valami UV színű festékkel elő ke...
  • Lenkei Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    Valami történni fog, mert felfestettek geodéziai jeleket a bringaútra.
  • Lenkei Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    "az azonnali beavatkozást igénylő, balesetveszélyes hibák javítása érdekében intézkedik" - hát ezt nem venni észre. Ma reggel majd beletört a bringa kereke. És az azonnali beavatkozást nem igénylő hib...
  • Kövér Blanka megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megerősítésre vár"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Üdvözlettel:

    Budapest Közút Zrt.
    Útüzemeltetési osztály
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 2. Mi ez?

  • Járókelő Ügykezelő elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Járókelő Ügykezelő megváltoztatta a bejelentés leírását "Keréktörő buckák és repedések a Békás HÉV kereszteződéstől a városhatárig."-ról "Keréktörő buckák és repedések a Békás HÉV kereszteződéstől a városhatárig. A bringaúton a Pünkösdfürdő utcai részen és a városhatár felőli részen több a hiba. A Pünkösdfürdő utcától észak felé kb. 350 m...

  • Lenkei Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    Kedves Anita! A bringaúton a Pünkösdfürdő utcai részen és a városhatár felőli részen több a hiba. A Pünkösdfürdő utcától észak felé kb. 350 méteren át vannak olyan buckák, mint ami az ominózus sok vit...
  • Járókelő Ügykezelőverified-profile hozzászólt a bejelentéshez.

    Kedves Péter,
    Kérjük, kommentben vagy emailben a kerdes@jarokelo.hu címre küldött üzenetben csatolj olyan kép(ek)et, amelyen/amelyeken a probléma környezete is könnyen beazonosítható, hogy ezzel is se
    ...
  • Ügykezelő Járókelő megváltoztatta a bejelentés állapotát "Feldolgozás alatt"-ról "Kiegészítésre vár"-ra.

  • Lenkei Péter bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére