Megoldatlan

Gyorsítósávban buszmegálló

Anonim Járókelő

Ócenárok utca - Megyeri út

Az Ócenárok utcáról (észak felől) a Megyeri útra kanyarodba (a Duna irányába) rendelkezésre áll egy gyorsítósáv, ami egyben buszmegálló is. Rendszeresen egy hajszálon múlik csak a baleset ezen a részen, mivel a Megyeri útra rákanyarodó autósnak semmi jelzés nem mutat előzetesen arra, hogy ott buszmegálló lenne, ezért használná a gyorsítósávot, a busz pedig állna be a megállóba így keresztezik egymás útját.
Bár a KRESZ-ben tudtommal nincs ilyen jellegű tábla, de esetleg a jobbra fordulóknak lehetne valami jelzés, hogy 'vigyázz, buszmegálló', de bennem felmerült a buszmegállónak az arrébb helyezése is.

Probléma helyszíne
Budapest IV. kerület, Újpest, IV. kerület

Hozzászólások

  • BKK Budapesti Közlekedési Központ válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Cím!

    Társaságunkhoz érkezett „Bejelentés a www.jarokelo.hu oldalról (8413)” tárgyú elektronikus levelükkel kapcsolatban az alábbiakról tájékoztatjuk:

    A IV. kerület, Megyeri út–Óceánárok
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 2. Mi ez?

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Az említett sáv nem gyorsítósáv, mivel nem egy gyorsforgalmi útról beszélünk. Maximum besorolást segítő sáv lehet, azonban a város egyéb útjain is állandó "veszélynek" vannak kitéve azon autósok, akik...
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    az lehet hogy el nem késnek, de észre nem veszik azt a táblát vagy nem tudom
    de naponta kétszer járok arra busszal, és minden héten vagy kéthetente legalább egyszer van olyan hogy centiken és másodper...
  • István Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    Hát ha jól gondolom a KRESZ-ben van ilyen tábla és a Google-on látszik is: https://goo.gl/s6wlh1. Elsőbbségadás kötelezőnek hívják és a fent említett 'vigyázz, buszmegálló' jelentésen kívül más egyéb...
  • Járókelő Eszter elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Németh István hozzászólt a bejelentéshez.

    Ezt a megállót 1999-ben létesítették, azóta így van. Ahogy a több tucat hasonló kialakítású megállóhely van évtizedek óta.
  • Járókelő Eszter elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Megoldásra vár
    2
    Megoldásra vár
    2

    30 zona

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapest Közút
    Sándor István utca (IV. kerület, Újpest)
  Vissza az oldal tetejére