Megerősítésre vár

Nem működő ivókút

FRISSÍTÉS 2021.06.10.:

A Magyar Posta válasza:
"A vízakna, melyből a feljövő vízcső biztosította a vízellátást a jelzett kúthoz, közterületen van, vízóra nem található benne. A vízcső nem a posta területéről halad a kútig. Társaságunk eszköznyilvántartásában nem szerepel a kút és a vízakna sem. Részünkről azoknak mások által történő elbontása, megszüntetése nem okoz problémát, nem jelent akadályt."

-----

FRISSÍTÉS 2021.05.28.:

A XVI. Kerület válasza:
"Tisztelt Bejelentő, tisztelt jarokelo.hu, tisztelt Magyar Posta Zrt.!

A tárgyi használaton kívüli kút a 106051/10 helyrajzi számú ingatlanon áll, amely jelenleg a Magyar Posta Zrt. tulajdonát képezi. Nem kételkedünk benne, hogy a legalább 20 éve nem üzemelő ivókutat nem a Magyar Posta Zrt., vagy jogelődje létesítette és ezért vagyonnyilvántartásukban nem szerepel. Az ivókutat a lakótelepi környezet kialakításakor a ’70-es évek végén, ’80-as évek első felében létesíthették, amikor a különböző állami szereplők (tanács, Magyar Posta) ingatlanjainak tulajdonosi érdeke és a fenntartási kötelezettsége nem különült el élesen. Így történhetett, hogy egy állami szolgáltató ingatlanján sikerült egy lakótelepi közterületeket kiszolgáló ivókutat létesíteni.

Önkormányzatunka a 2019-20-ban lebonyolított lakótelepi közterület felújítás során a régi acélvezetékes közterületi locsolócsap- és ivókút hálózatot megszüntette és új vízhálózatot épített ki. Az ivókút ekkor már évtizedek óta le volt választva a korábbi hálózatról. A közterületi felújítás az ivókút sorsával nem foglalkozott, mivel az olyan ingatlanon áll, amely nem az önkormányzat tulajdona. A felújítás során a Mészáros József utcai játszótéren, a tárgyi kúttól 30 méterre létesült egy ivókút.

A használaton kívüli ivókút üzembehelyezése a fentiek értelmében nem csak műszaki szempontból problémás, de értelmetlen is. A műtárgy elbontásáról pedig csak az ingatlan tulajdonosa dönthet.

Amennyiben a Magyar Posta Zrt. szeretné elbontatni az ivókutat, de kapacitás hiányában erre nincs lehetősége, önkormányzatunk egy hivatalos megkeresés és tulajdonosi hozzájárulás birtokában átvállalja ezt."

-----

FRISSÍTÉS 2021.05.26.:

A Magyar Posta válasza:
"Tájékoztatjuk, hogy a jelzett ivókút nem a Magyar Posta Zrt tulajdona. Cégünk nem működtet közterületen lévő ivókutakat."

-----

FRISSÍTÉS 2021.05.20.

A XVI. kerület válasza:
"Ez nem az önkormányzat területén van. A postához tartozik."

-----

Szeretnék érdeklődni, hogy mi az oka annak, hogy a posta mögötti ivókút évek óta üzemképtelenül várja sorsa jobbra fordulását? Várható, hogy egyszercsak megjavul avagy elbontják belátható időn belül?

Probléma helyszíne
Budapest XVI. kerület, Zsélyi Aladár u. 3

Hozzászólások

  • Lukács Máté visszajelzésére vár.

  • W Kriszta megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • XVI. kerület Önkormányzat hozzászólt a bejelentéshez.

    Korábbi válaszunk:
    "A műtárgy elbontásáról csak az ingatlan tulajdonosa dönthet. Amennyiben a Magyar Posta Zrt. szeretné elbontatni az ivókutat, de kapacitás hiányában erre nincs lehetősége, önkormán...
  • Járókelő Ügykezelő elküldte az ügyet az illetékesnek: XVI. kerületi Önkormányzat

  • Járókelő Ügykezelő megváltoztatta a bejelentés leírását "FRISSÍTÉS 2021.05.28.: A Magyar Posta válasza: "A vízakna, melyből a feljövő vízcső biztosította a vízellátást a jelzet...

  • Járókelő Ügykezelő megváltoztatta a bejelentés leírását "FRISSÍTÉS 2021.05.28.: A XVI. Kerület válasza: "Tisztelt Bejelentő, tisztelt jarokelo.hu, tisztelt Magyar Posta Zrt.! A tárgy...

  • Járókelő Ügykezelő megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Magyar Posta"-ról "XVI. kerületi Önkormányzat"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Ügyfelünk!

    Köszönjük, hogy megkereste ügyfélszolgálatunkat.

    Az illetékes szakterület visszajelzése alapján az alábbiakról tájékoztatjuk.

    A vízakna, melyből a feljövő vízcső biztosította a
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 2. Mi ez?

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Ügyfelünk!

    Elektronikus üzenetét megkaptuk, melynek feldolgozását hamarosan megkezdjük. Amennyiben küldeménye felől érdeklődik, kérjük használja a https://www.posta.hu/ugyfelszolgalat/nyomko
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 3. Mi ez?

  • Járókelő Ügykezelő elküldte az ügyet az illetékesnek: Magyar Posta

  • Járókelő Ügykezelő megváltoztatta a bejelentés leírását "FRISSÍTÉS 2021.05.29.: A XVI. Kerület válasza: "Amennyiben a Magyar Posta Zrt. szeretné elbontatni az ivókutat, de kapacitás ...

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Jarokelo.hu Csapata!

    Köszönettel fogadtuk megkeresését.

    Ahogyan arról korábban is tájékoztattuk, a jelzett ivókút közterületen található, annak fenntartása - üzemeltetése nem a Magyar Postá...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 3. Mi ez?

  • Lukács Máté hozzászólt a bejelentéshez.

    Itt szerintem érdmes lett volna a 16. kerületi önkormányzat teljes második válaszát bemásolni, hogy a Posta teljes mértékig értse a helyzetet.
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Ügyfelünk!

    Elektronikus üzenetét megkaptuk, melynek feldolgozását hamarosan megkezdjük. Amennyiben küldeménye felől érdeklődik, kérjük használja a https://www.posta.hu/ugyfelszolgalat/nyomko
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 4. Mi ez?

  • S Dominik elküldte az ügyet az illetékesnek: Magyar Posta

  • S Dominik megváltoztatta a bejelentés leírását "FRISSÍTÉS 2021.05.26.: A Magyar Posta válasza: "Tájékoztatjuk, hogy a jelzett ivókút nem a Magyar Posta Zrt tulajdona. Cégünk nem működ...

  • S Dominik megváltoztatta a bejelentés illetékesét "XVI. kerületi Önkormányzat"-ról "Magyar Posta"-ra.

  • XVI. kerület Önkormányzat hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt Bejelentő, tisztelt jarokelo.hu, tisztelt Magyar Posta Zrt.!

    A tárgyi használaton kívüli kút a 106051/10 helyrajzi számú ingatlanon áll, amely jelenleg a Magyar Posta Zrt. tulajdonát képezi.
    ...
  • Járókelő Ügykezelő elküldte az ügyet az illetékesnek: XVI. kerületi Önkormányzat

  • Járókelő Ügykezelő megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Magyar Posta"-ról "XVI. kerületi Önkormányzat"-ra.

  • Járókelő Ügykezelő megváltoztatta a bejelentés leírását "Frissítés: 2021.05.20. XVI. kerület válasza: "Ez nem az önkormányzat területén van. A postához tartozik." ----------------- ...

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Jarokelo.hu Csapata!

    Köszönjük, hogy észrevételével ügyfélszolgálatunkhoz fordult.

    Tájékoztatjuk, hogy a jelzett ivókút nem a Magyar Posta Zrt tulajdona. Cégünk nem működtet közterületen lé...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 4. Mi ez?

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Ügyfelünk!

    Elektronikus üzenetét megkaptuk, melynek feldolgozását hamarosan megkezdjük. Amennyiben küldeménye felől érdeklődik, kérjük használja a https://www.posta.hu/ugyfelszolgalat/nyomko
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 4. Mi ez?

  • Pál András elküldte az ügyet az illetékesnek: Magyar Posta

  • Pál András megváltoztatta a bejelentés leírását "Szeretnék érdeklődni, hogy mi az oka annak, hogy a posta mögötti ivókút évek óta üzemképtelenül várja sorsa jobbra fordulását? V...

  • Pál András megváltoztatta a bejelentés illetékesét "XVI. kerületi Önkormányzat"-ról "Magyar Posta"-ra.

  • XVI. kerület Önkormányzat hozzászólt a bejelentéshez.

    Ez nem az önkormányzat területén van. A postához tartozik. A 2019. évi lakótelep felújítása során minden játszótérre telepítettünk ivókutat. Azaz összesen 5 db működő ivókút van.
  • Járókelő Ügykezelő elküldte az ügyet az illetékesnek: XVI. kerületi Önkormányzat

  • Lukács Máté bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére