Válaszra vár

Bimbó út

A Bimbó utat a közelmúltban sikerült úgy felújítani, hogy az úttest sok helyen szükségtelenül széles, parkolósáv is van mellette, de járdára nem futotta, pedig ingatlanok bejárata nyílik innen.

1988. évi I. törvény a közúti közlekedésről
8. § (1a) A közutak tervezése, fejlesztése során úgy kell eljárni, hogy a biztonságos közlekedési feltételek valamennyi, a közúton közlekedni jogosult számára biztosítottak legyenek.
12. § (6) A közúti forgalmi rend kialakításánál különös figyelmet kell fordítani (…) a gyalogos- és kerékpáros-forgalom biztonságára (…).

Teljesen egyértelmű, hogy ez itt nem teljesül. Lenne hely kerékpársávnak, mégsem alakították ki, lenne hely járdának, és járdát sem építettek. Mindez hogy történhetett meg Budapesten a 2010-es évek második felében?

Probléma helyszíne
Budapest II. kerület, Bimbó út 31

Hozzászólások

  • II. Kerületi Városfejlesztő Zrt hozzászólt a bejelentéshez.

    Köszönjük szíves bejelentését, melyet rögzítettünk és továbbítottuk. A Műszaki Osztály útellenőrei megvizsgálják a bejelentésében foglalt járdaszakaszt, és 30 napon belül tájékoztatjuk a tervezett meg...
  • Szalai Krisztina elküldte az ügyet az illetékesnek: II. kerületi Városfejlesztő Zrt.

  • Szalai Krisztina megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Budapest Közút"-ról "II. kerületi Városfejlesztő Zrt."-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Üdvözlettel:

    Budapest Közút Zrt.
    Útüzemeltetési osztály
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Captain Traffic hozzászólt a bejelentéshez.

    Gondolom a javasolt járdáról pedig majd magasugrókat megszégenyítő módon ugranak be az ingatlanokra az ottlakók a szintkülönbség miatt...
  • Szász László elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Szász László bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére