Rákóczi tér, de csodás...
A Rákóczi téri vásárcsarnok a budapesti csarnokok sorában másodikként épült fel 1894-ben. A monarchia korabeli épület az előtte elterülő térrel, parkkal esztétikailag sokáig harmóniában állt. Kár, hogy a metróépítés során a tervezők ezeket a terveket nem látták.
Hosszan lehetne értekezni arról, hogy mikor veszítette el a modern építészet a kapcsolatát az emberi lélekkel, a szépséggel, de ezt inkább hagyjuk meg a publicisztikának. A képen látható objektumot elnézve sok csúnya szó eszünkbe jut, használjuk itt most csak a "tájseb" kifejezést!
Teljesen felesleges már azt fejtegetni, hogy ez kinek a felelőssége, hogy ez így épület meg, maradjunk annyiban, hogy ez van! Ugyanakkor kármentés címszóval sokat lehetne tenni annak érdekében, hogy mégis élhetőbb és emberközelibb legyen a park.
A megoldás: zöld homlokzat. Azaz a durva betonfelületet zöld növényekkel be lehet futtatni és máris esztétikusabb, emberközelibb! Az esztétikán túl pedig az ökológiai hatásokról se feledkezünk meg, amelyeket a Budapest Főváros Főpolgármesteri Hivatal, Városépítési Főosztálya egy 2016-os tanulmányban részletesen körbejárt
https://budapest.hu/Documents/V%C3%A1ros%C3%A9p%C3%ADt%C3%A9si%20F%C5%91oszt%C3%A1ly/Zoldhomlokzatok_2017.pdf
Kérem, az illetékeseket, tegyenek meg mindent azért, hogy ez a tájseb eltűnjön!

Hozzászólások
Tárgy: tájékoztatás
JAROKELO-BUDAPEST-00076785
Tisztelt Ügyfelünk!
Köszönjük megkeresését, melyet továbbítottunk a BKV Zrt.-nek. A társaság azt válaszolta, hogy a Rák...