Megoldott

Kötelező haladási irány semmibe vétele

Pár hónapja lett telepítve lámpa az Árpád út x Virág utca sarokra. Korábban míg nem volt lámpás kereszteződés, Rákospalota felé menő irányból lehetett balra kanyarodni a Horváth cukrászda elé. Mióta lámpás kereszteződés lett, megváltozott a forgalmi rend és már csak egyenesen lehet haladni. Sajnos ezt az autósok legalább 5 százaléka figyelmen kívül hagyja, a korábbi forgalmi rendet tartják ma is aktuálisnak és a lámpánál bekanyarodnak balra a cukrászda elé. Ez minden szempontból veszélyes, és feltartják az utánuk jövő forgalmat is, mivel meg kell várniuk, hogy szemből ne jöjjön senki.

Kérem a tisztelt illetékeseket, hogy a fenti, belső sáv feletti közlekedési lámpa alá is tegyenek egy balra kanyarodni tilos táblát vagy valamilyen jelzést, mert hiába a jobb oldalon az út szélén ott van a kötelező haladási irány tábla, ezt a belső sávból nem látják (nem nézik) vagy azt gondolják a külső sávra vonatkozik csak, ráadásul kicsit messzebbről nem is látni az oszlopra helyezett virágok miatt.
Az útra felfestett egyirányú nyilat sajnos szintén nem tudják értelmezni vagy nem is látják.

Ha lenne egy térfigyelő kamera, naponta több tízezer forint büntetést is be lehetne hajtani a szabálytalanul balra kanyarodóktól.

A térkép nem engedi pont az Árpád út X Virág utca sarokra tenni a jelzést, így csak a közelébe tudom tenni.

Probléma helyszíne
Budapest IV. kerület, Újpest, Árpád út 109

Hozzászólások

  • Agács Miklós hozzászólt a bejelentéshez.

    Csodás! :)
  • Bertalan Balázs lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

  • Agács Miklós hozzászólt a bejelentéshez.

    Megoldották, örök hála és köszönet! :)
  • Agács Miklós hozzászólt a bejelentéshez.

    Jaj de jó, köszönöm szépen! Tényleg minden alkalommal amikor arra járok, (minden nap) látok egy szabálytalanul balra kanyarodót. Mint például most is:
  • Kövér Blanka megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    A Társaságunk részére megküldött elektronikus bejelentésére – melyben a IV. kerület Árpád út – Virág utca csomópontban működő jelzőlámpás csomóponttal kapcsolatosan tett észrevéte
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Agács Miklós hozzászólt a bejelentéshez.

    Minden alkalommal mikor arra járok, minimum egy autós befordul szabálytalanul a főútról balra a Horváth cukrászda elé. Itt pont sikerült elkapnom a pillanatot:
  • Bertalan Balázs elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Bertalan Balázs megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Az illetékes"-ról "Budapest Közút"-ra.

  • Agács Miklós bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Rosszul működő jelzőlámpa

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapest Közút
    Angyalföld kocsiszín (IV. kerület, Újpest)
  Vissza az oldal tetejére