Megoldatlan

Csömöri úti felüljáró

FRISSÍTÉS 2020.12.04.

Bejelentő hozzászólása:
"Alapvetően értem a Közút válaszát és nekem OK is, magam is tekerek és sztem is jobb megoldás ezen a konkrét helyen szintben keresztezni. Ha a bejelentőnek OK, esetleg vissza lehetne küldeni azzal, hogy ki lehetne tenni egy tájékoztató táblát, hogy a kerékpárosok számára merre van a kerülési lehetőség, mert sokan nem ismerik. (Egyébként azt hiszem az autósoknak sincs ott a helyszínen tájékoztatás, hogy merre menjenek, igaz, nekik előtte sok száz méterekkel meg km-ekkel van figyelmeztetés szerte a kerületben, hogy le van zárva a felüljáró.)"

---

T. BKK!

A Csömöri úti felüljáró immár több mint fél éve le van zárva, megkeserítve az Újpalotára közlekedők életét. Újpalotára a belvárosból ezen a hídon lehet eljutni, most pedig kerülőutakon kell feleslegesen kerülni. Mikorra várható a felüljáró felújítása és megnyitása?

Ameddig elkészül, az alábbi mindennapi problémákat kérem szíveskedjenek megoldani.

1) Jelenleg csak a buszok közlekedhetnek szabályosan a felüljárón, ennek ellenére rengeteg autós áthajt rajta. A rendőrség rendszeresen itt posztol és bünteti a szabályszegőket, azonban nem tudnak mindig itt állni és ennek nincs megfelelő elrettentő ereje. A kialakult helyzetben pár hete halálos baleset is történt, vélhetően egy szabálytalanul áthajtó autós miatt. Kérem helyezzenek el forgalomfigyelő kamerákat, illetve a hídra felhajtást valamilyen beton terelő elemekkel lassítsák.

2) Mivel a híd a buszok terhelését láthatóan elbírja, így nem lehet akadálya annak, hogy a kerékpárral közlekedők áthajtását engedélyezzék. A lezárt részen éppen elegendő hely lenen a kerékpárosok közlekedésére, kérem jelöljenek ki kerékpáros sávokat.

A probléma megoldásában közreműködő személyek segítségét előre is köszönöm!

https://metropol.hu/aktualis/ilyen-borzalmas-allapotban-van-az-ujpalotai-feluljaro-63080/

Probléma helyszíne
Budapest XV. kerület, Rákospalotai körvasút sor 98

Hozzászólások

  • Sági Katalin hozzászólt a bejelentéshez.

    "Helyreállt a kapcsolat Zugló és Újpalota között, ismét járható a Csömöri úti felüljáró" még októberben - mehet megoldottra
  • Az adminisztrátor lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Nem érkezett válasz az illetékestől.

  • g g elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • g g megváltoztatta a bejelentés leírását "T. BKK! A Csömöri úti felüljáró immár több mint fél éve le van zárva, megkeserítve az Újpalotára közlekedők életét. Újpalotára a belvárosból ezen a hídon lehet eljutni, most pedig kerülőutakon kell feleslegesen kerülni. Mikorra várható a felüljáró felújítása és megnyitása? Ameddig elkészül, az alábbi mindennapi...

  • Krisztina Szalai hozzászólt a bejelentéshez.

    Alapvetően értem a Közút válaszát és nekem OK is, magam is tekerek és sztem is jobb megoldás ezen a konkrét helyen szintben keresztezni. Ha a bejelentőnek OK, esetleg vissza lehetne küldeni azzal, ho...
  • Szalai Krisztina lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

    Az illetékes szakmai válasza alapján.
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    A 73500 sz. ügyben az alábbi választ adjuk:

    1. A forgalmi rend betartásának ellenőrzése a Rendőrség, valamint az önkormányzati rendészetek feladata. Az ellenőrzést és szankcioná
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 2. Mi ez?

  • B Simon hozzászólt a bejelentéshez.

    Ha lesz forrás, akkor 2021 decemberére átadhatják.
    A buszforgalom átengedése pedig kockázatos. Ahogy a fotóidon is látni, a tartópilléreknél szükséges volt a jelentős aládúcolásra. Ennek oka az, hogy...
  • S Dominik elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Sági Katalin bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére