Megoldott

Kelenföldi állomásra tartó buszok tízperces blokkolása

A Budaörs irányából a Kelenföldi pályaudvarra tartó buszok a csúcsidőben körülbelül plusz tíz perc késést gyűjthetnek be az utolsó kétszáz méteren.
Ennek oka az, hogy a Sasadi út nevű megállónál keresztezik a Balatoni út irányából érkező kocsisort, mielőtt a megállóba beállnának. A forgalmat lámpa irányítja, viszont az autósok akkor is ráhajtanak a keresztező szakaszra, ha hat buszt látnak sorakozni a benzinkút mellett, aztán persze nem tudnak tovább menni, így a busz a zöld jelzés ellenére sem tud áthajtani azon a párméteres szakaszon.
Pedig ha elengednék a buszokat, ugyanazon autó mögött maradnának.
Javaslat: a jogosítvány azonnali elvétele mindazon autósoktól, akik képtelenek átlátni ezt az egyszerű forgalmi helyzetet. Amennyiben ez nem kivitelezhető, "sárga csíkozással" kell jelölni azt a területet, amit a busz áthaladásához szabadon kell hagyni, illetve alkalmanként be is kellene tartatni a szabályokat (mivel a "különösen veszélyes hely" felfestést sem tartják néhányan tiszteletben a megálló másik végében, a Kelenföldi pályaudvarról Budaörs felé kikanyarodni szándékozó buszok rovására.)

Probléma helyszíne
Budapest XI. kerület, Újbuda, XI. kerület

Hozzászólások

  • Szabó Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    Igen, kedves Marietta! Az adott helyzetből kihozták a maximumot. Köszönjük!
  • Le Marietta hozzászólt a bejelentéshez.

    Kedves Péter! Akkor megoldottra állíthatjuk a bejelentést?
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Cím!

    Társaságunkhoz érkezett „Bejelentés a www.jarokelo.hu oldalról (7148)” tárgyú elektronikus levelükkel kapcsolatban az alábbiakról tájékoztatjuk:

    A jelzett forgalmi helyzet miatt a
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Szabó Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    A konfliktusos terület csökkent, a szabályok betartatása továbbra is hiányzik.
  • Szabó Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    Sárga csíkozás lett, csökkent a tömegközlekedés és autós közlekedés közös útfelülete, ez javított a helyzeten.
    Viszont szabálykövetés nincs, így a sárga csíkozáson álldogállnak a megrekedt autók, akad...
  • Szabó Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    A forgalmi rend némileg megváltozott a bejelentés óta, de még nem láttam, hogy csúcsidőben javult-e a helyzet.
  • Bardócz Csaba elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Szabó Péter bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Sérült táblatartó

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapest Közút
    Sasadi út (XI. kerület, Újbuda)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    nem látható zebra

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapest Közút
    Pázmány Péter sétány (XI. kerület, Újbuda)
  Vissza az oldal tetejére