Válaszra vár

Nagyon rázós kerékpáros átkelő a Szerémi útnál

FRISSÍTÉS 2020.10.27.:

Kíváncsi vagyok, hány BKV-s ment át rajta bringával. megtippelem: egy sem...

-----

FRISSÍTÉS 2020.10.27.:

A BKK válasza:
"Köszönjük megkeresését, melyet eljuttattunk probléma megoldásában illetékes BKV Zrt.-nek. A társaság azt válaszolta, hogy a kifogásolt vágányszakasz az érvényben lévő technológiai utasítások, előírások alapján épült, alkalmas a biztonságos közlekedésre, tehát beavatkozást nem igényel."

-----

FRISSÍTÉS 2020.09.26.:

Jó lenne, ha valaki kifejtené, mi az,h ogy vágánytechnikai okokból. Ez nekem olyan laikus lerázási hablatynak tűnik, különösen azok fényében, hogy csak két helyen van ilyen a város általam ismert részein, itt, és egy megállóval arrébb,a Szerémi-Prielle keresztben (ugyanaz a kivitelező). A város többi részén nincsenek vágánytechnikai okai annak, hogy rendesen megcsinálják. Vagy akkor magyarázzák meg, milyen vágánytechnikai okból lehetett máshol rendesen megcsinálni. Ha máshol nem kell az a szakadék, akkor ide minek? Kérek szakmai részleteket! Így nem fogadom el a választ.

-----

FRISSÍTÉS 2020.09.24.:

A BKK válasza:
"Köszönjük megkeresését, melyet eljuttattunk a probléma megoldásában illetékes BKV Zrt.-nek. A társaság azt válaszolta, hogy a kifogásolt a sínfej vágány technológiai előírásai miatt emelkedik ki a burkolatból."

-----

A Szerémi út-Hengermalom út csomópontban a kerékpáros átvezetés elég rázósra sikerült, mert a síneket a kereszteződésben is ugyanabban a betonvályúban vezetik át, mint ami a füvesített szakaszokhoz kell. A sínszál külső oldalánál jókora (funkció nélküli) mélyedés van (sehol máshol nincs ilyen a környéken, csak a Szerémi úti villamossíneknél), ami nagyon rázóssá teszi az átgurulást a síneken. (talán ezért is lehet itt rendszeresen lehullott bringalámpákat találni) Egyszerű megoldás lenne az átkelő szélességében ezeket feltölteni.
Az autók is ezen a vályún surrognak keresztül, ha ott is megcsinálnák, jelentősen csökkenne a zajszint a kereszteződében.

Probléma helyszíne
Budapest XI. kerület, Újbuda, Szerémi út 47

Hozzászólások

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt www.jarokelo.hu Csapata!

    Ezúton tájékoztatom Önöket, hogy levelüket érkeztettük az FPH_KOZP-127273/2020-as érkeztetőszámon és továbbítottuk a Főpolgármesteri Hivatal Városigazgatóság Főosztá
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 2. Mi ez?

  • Járókelő Ügykezelő elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Főváros Önkormányzata

  • Járókelő Ügykezelő megváltoztatta a bejelentés leírását "FRISSÍTÉS 2020.09.26.: Jó lenne, ha valaki kifejtené, mi az,h ogy vágánytechnikai okokból. Ez nekem olyan laikus lerázási hablatynak tűnik, különösen azok fényében, hogy csak két helyen van ilyen a város általam ismert részein, itt, és egy megállóval arrébb,a Szerémi-Prielle keresztben (ugyanaz a kivitelező). A város többi részén nincsenek vágánytechnikai okai annak, hogy rendesen megcsinálják. Vagy akkor magyarázzák meg, milyen vágánytechnikai okból lehetett máshol rendesen megcsinálni. Ha máshol nem kell az a szakadék, akkor ide minek? Kérek szakmai részleteket! Így nem fogadom el a választ. ----- FRISSÍTÉS 2020.09.24.: A BKK válasza: "Köszönjük megkeresését, melyet eljuttattunk a probléma megoldásában illetékes BKV Zrt.-nek. A társaság azt válaszolta, hogy a kifogásolt a sínfej vágány technológiai előírásai miatt emelkedik ki a burkolatból." ----- A Szerémi út-Hengermalom út csomópontban a kerékpáros átvezetés elég rázósra sikerült, mert a síneket a kereszteződésben is ugyanabban a betonvályúban vezetik át, mint ami a füvesített szakaszokhoz kell. A sínszál külső oldalánál jókora (funkció nélküli) mélyedés van (sehol máshol nincs ilyen a környéken, csak a Szerémi úti villamossíneknél), ami nagyon rázóssá teszi az átgurulást a síneken. (talán ezért is lehet itt rendszeresen lehullott bringalámpákat találni) Egyszerű megoldás lenne az átkelő szélességében ezeket feltölteni. Az autók is ezen a vályún surrognak keresztül, ha ott is megcsinálnák, jelentősen csökkenne a zajszint a kereszteződében."-ról "FRISSÍTÉS 2020.10.27.: Kíváncsi vagyok, hány BKV-s ment át rajta bringával. megtippelem: egy sem... ----- FRISSÍTÉS 2020.10.27.: A BKK válasza: "Köszönjük megkeresését, melyet eljuttattunk probléma megoldásában illetékes BKV Zrt.-nek. A társaság azt válaszolta, hogy a kifogásolt vágányszakasz az érvényben lévő technológiai utasítások, előírások alapján épült, alkalmas a biztonságos közlekedésre, tehát beavatkozást nem igényel." ----- FRISSÍTÉS 2020.09.26.: Jó lenne, ha valaki kifejtené, mi az,h ogy vágánytechnikai okokból. Ez nekem olyan laikus lerázási hablatynak tűnik, különösen azok fényében, hogy csak két helyen van ilyen a város általam ismert részein, itt, és egy megállóval arrébb,a Szerémi-Prielle keresztben (ugyanaz a kivitelező). A város többi részén nincsenek vágánytechnikai okai annak, hogy rendesen megcsinálják. Vagy akkor magyarázzák meg, milyen vágánytechnikai okból lehetett máshol rendesen megcsinálni. Ha máshol nem kell az a szakadék, akkor ide minek? Kérek szakmai részleteket! Így nem fogadom el a választ. ----- FRISSÍTÉS 2020.09.24.: A BKK válasza: "Köszönjük megkeresését, melyet eljuttattunk a probléma megoldásában illetékes BKV Zrt.-nek. A társaság azt válaszolta, hogy a kifogásolt a sínfej vágány technológiai előírásai miatt emelkedik ki a burkolatból." ----- A Szerémi út-Hengermalom út csomópontban a kerékpáros átvezetés elég rázósra sikerült, mert a síneket a kereszteződésben is ugyanabban a betonvályúban vezetik át, mint ami a füvesített szakaszokhoz kell. A sínszál külső oldalánál jókora (funkció nélküli) mélyedés van (sehol máshol nincs ilyen a környéken, csak a Szerémi úti villamossíneknél), ami nagyon rázóssá teszi az átgurulást a síneken. (talán ezért is lehet itt rendszeresen lehullott bringalámpákat találni) Egyszerű megoldás lenne az átkelő szélességében ezeket feltölteni. Az autók is ezen a vályún surrognak keresztül, ha ott is megcsinálnák, jelentősen csökkenne a zajszint a kereszteződében."-ra.

  • Járókelő Ügykezelő megváltoztatta a bejelentés illetékesét "BKK Budapesti Közlekedési Központ"-ról "Budapest Főváros Önkormányzata"-ra.

  • Sleepy Claus hozzászólt a bejelentéshez.

    "alkalmas a biztonságos közlekedésre," Persze, kizárólag egy villamos számára. Teljesen egyetértek, de még babakocsival sem próbálkozik, mert érvényben lévő technológiai utasítások nem is gondolnak rá...
  • Gajdov Géza hozzászólt a bejelentéshez.

    Kíváncsi vagyok, hány BKV-s ment át rajta bringával. megtippelem: egy sem...
  • BKK Budapesti Közlekedési Központ válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Ügyszám: 0038/0023227-004/2020/0038
    Tárgy: tájékoztatás

    JAROKELO-BUDAPEST-00070943

    Tisztelt Ügyfelünk!

    Köszönjük megkeresését, melyet eljuttattunk probléma megoldásában illetékes BKV Zrt.-nek. A t
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 2. Mi ez?

  • Sz. V. hozzászólt a bejelentéshez.

    Maximálisan egyetértek a bejelentővel. A 21. században élünk. Nehéz elhinni, hogy nincs olyan technológia, amivel ezt ne lehetne megoldani. Egyébként is ez az eszi nem eszi, nem kap mást hozzáállás...
  • Gajdov Géza hozzászólt a bejelentéshez.

    Az a baj, hogy a jogszabály ezek szerint megengedi, hogy szar legyen, és ők ezzel vidáman élnek is ellenére annak, hogy funkcionálisan szar, és a jogszabály aligha tiltja, hogy olyat csináljanak, ami...
  • Sleepy Claus hozzászólt a bejelentéshez.

    Nagyon jó lenne, ha megértenék, hogy ez így "technológiailag" sz@r! A 25 mm persze nekik belefér, nem ők használják. A 25 mm két ceruzaelem vastagsága! https://jarokelo.hu/51794
  • Járókelő Ügykezelő elküldte az ügyet az illetékesnek: BKK Budapesti Közlekedési Központ

  • Járókelő Ügykezelő megváltoztatta a bejelentés leírását "A Szerémi út-Hengermalom út csomópontban a kerékpáros átvezetés elég rázósra sikerült, mert a síneket a kereszteződésben is ugyanabban a betonvályúban vezetik át, mint ami a füvesített szakaszokhoz kell. A sínszál külső oldalánál jókora (funkció nélküli) mélyedés van (sehol máshol nincs ilyen a környéken, csak a Szerémi úti villamossíneknél), ami nagyon rázóssá teszi az átgurulást a síneken. (talán ezért is lehet itt rendszeresen lehullott bringalámpákat találni) Egyszerű megoldás lenne az átkelő szélességében ezeket feltölteni. Az autók is ezen a vályún surrognak keresztül, ha ott is megcsinálnák, jelentősen csökkenne a zajszint a kereszteződében."-ról "FRISSÍTÉS 2020.09.26.: Jó lenne, ha valaki kifejtené, mi az,h ogy vágánytechnikai okokból. Ez nekem olyan laikus lerázási hablatynak tűnik, különösen azok fényében, hogy csak két helyen van ilyen a város általam ismert részein, itt, és egy megállóval arrébb,a Szerémi-Prielle keresztben (ugyanaz a kivitelező). A város többi részén nincsenek vágánytechnikai okai annak, hogy rendesen megcsinálják. Vagy akkor magyarázzák meg, milyen vágánytechnikai okból lehetett máshol rendesen megcsinálni. Ha máshol nem kell az a szakadék, akkor ide minek? Kérek szakmai részleteket! Így nem fogadom el a választ. ----- FRISSÍTÉS 2020.09.24.: A BKK válasza: "Köszönjük megkeresését, melyet eljuttattunk a probléma megoldásában illetékes BKV Zrt.-nek. A társaság azt válaszolta, hogy a kifogásolt a sínfej vágány technológiai előírásai miatt emelkedik ki a burkolatból." ----- A Szerémi út-Hengermalom út csomópontban a kerékpáros átvezetés elég rázósra sikerült, mert a síneket a kereszteződésben is ugyanabban a betonvályúban vezetik át, mint ami a füvesített szakaszokhoz kell. A sínszál külső oldalánál jókora (funkció nélküli) mélyedés van (sehol máshol nincs ilyen a környéken, csak a Szerémi úti villamossíneknél), ami nagyon rázóssá teszi az átgurulást a síneken. (talán ezért is lehet itt rendszeresen lehullott bringalámpákat találni) Egyszerű megoldás lenne az átkelő szélességében ezeket feltölteni. Az autók is ezen a vályún surrognak keresztül, ha ott is megcsinálnák, jelentősen csökkenne a zajszint a kereszteződében."-ra.

  • Gajdov Géza hozzászólt a bejelentéshez.

    Ja, és kedves admin, ne tegyük megoldottra azt, amivel foglalkozni sem hajlandóak, ez nem megoldás! Ez jobb esetben is megoldatlan jelölést kaphatna.
  • Gajdov Géza hozzászólt a bejelentéshez.

    Jó lenne, ha valaki kifejtené, mi az,h ogy vágánytechnikai okokból. Ez nekem olyan laikus lerázási hablatynak tűnik, különösen azok fényében, hogy csak két helyen van ilyen a város általam ismert rész...
  • Bertalan Balázs lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

    Az illetékes szakmai válasza alapján.
  • BKK Budapesti Közlekedési Központ válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Ügyszám: 0038/0023227-001/2020/0038
    Tárgy: tájékoztatás

    JAROKELO-BUDAPEST-00070943

    Tisztelt Ügyfelünk!

    Köszönjük megkeresését, melyet eljuttattunk a probléma megoldásában illetékes BKV Zrt.-nek. A...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 3. Mi ez?

  • Szelényi Gergely hozzászólt a bejelentéshez.

    Ugyanez a helyzet ezen az új szakaszon minden átkelőnél. Én az Etele - Somogyi út kereszteződésben döcögök.....
  • Ügykezelő Anita elküldte az ügyet az illetékesnek: BKK Budapesti Közlekedési Központ

  • Gajdov Géza bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Kátyú a kerékpár úton

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Hunyadi János út (XI. kerület, Újbuda)
  • Megoldásra vár
    1
    Megoldásra vár
    1

    Lekopott útburkolati jel

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Villányi út (XI. kerület, Újbuda)
  Vissza az oldal tetejére