Megoldatlan

Visszafejlődő szelektív hulladékgyűjtés

Érdeklődnék, hogy a budapesti kerületekben folyamatosan felszámolt szelektív hulladékgyűjtő pontok helyett milyen alternatívát szeretnének bevezetni annak érdekében, hogy a lakosság továbbra is gyűjtse az üveg hulladékot, ahelyett, hogy a kommunális kukájába dobná.
Mert valljuk be, hogy a kerületi hulladékudvarok létrehozása egy pozitív dolog, csak egy 50-100-150 ezer fős kerület esetében sem távolságban, sem kapacitásban, sem pedig lakossági logisztika szempontjából nem megoldható és hatékonyan kezelhető ez a kérdés.
Sajnálatos lenne azt olvasni Önöktől a válaszlevélben, hogy a kérdést így "próbálják rendezni" rövid és hosszú távon egyaránt. Mert ez akkor nem hogy a szelektív hulladékgyűjtés rendszerének folyamatos fejlesztését nem jelentené, hanem a visszafejlesztését, a környezet terhelésének ismételt emelkedését okozná.

Probléma helyszíne
Budapest IX. kerület, Ferencváros, IX. kerület

Hozzászólások

  • BKM Budapesti Közművek FKF válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    Köszönjük megkeresését.
    Tájékoztatjuk, hogy nekünk is nagy gondot okoz a gyűjtőszigetek megszűnése, de a jelenleg érvényes jogszabályi háttér miatt nem tudunk érdemben semmit se t
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 2. Mi ez?

  • BKM Budapesti Közművek FKF válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    Köszönjük megkeresését.
    Tájékoztatjuk, hogy nekünk is nagy gondot okoz az üveggyűjtő pontok megszűnése, de a jelenleg érvényes jogszabályi háttér miatt nem tudunk érdemben semmit
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 2. Mi ez?

  • Lukács Máté elküldte az ügyet az illetékesnek: BKM Budapesti Közművek FKF

  • Lukács Máté elküldte az ügyet az illetékesnek: BKM Budapesti Közművek FKF

  • Lukács Máté hozzászólt a bejelentéshez.

    Családi ház szinten sem elég a műanyag tároló.
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Lehet, hogy lehet többet igényelni?
  • Doe John hozzászólt a bejelentéshez.

    A papír és a PET palackoknak szánt 110 literes edények is egy vicc, mármint társasházi szinten!
  • Lukács Máté elküldte az ügyet az illetékesnek: BKM Budapesti Közművek FKF

  • Lukács Máté bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Megoldásra vár
    1
    Megoldásra vár
    1

    Haller Garden előtti szemetes

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: BKM Budapesti Közművek FKF
    Haller utca (IX. kerület, Ferencváros)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    szemét egy szerda este Ferenciek terén

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: BKM Budapesti Közművek FKF
    Kossuth Lajos utca (V. kerület, Belváros-Lipótváros)
  Vissza az oldal tetejére