Megoldott

Bubi kerékpártároló reklámcélú használata

A (Bubi) kerékpártárolót a közeli dohánybolt reklám céllal, állandó jelleggel foglalja.

Probléma helyszíne
Budapest VIII. kerület, Józsefváros, VIII. kerület

Hozzászólások

  • Haris Gergely lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

    Felhasználói visszajelzés alapján megoldott
  • András Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Köszönjük a közbenjárást, már nem foglal egyetlen támaszt sem reklámkerékpár!
  • András Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Grrr... meglepő módon novemberben tele van a téren lévő mindkét bringatároló!
  • J P hozzászólt a bejelentéshez.

    A dohányboltosnak vagy megjött az esze, esetleg rászóltak, hogy nem kéne, vagy ellopták a bringát. A Sturbucks viszont továbbra sem tágít.
  • J P hozzászólt a bejelentéshez.

    Ez a Starbucks "bringa" kicsit vérlázító, látszik, hogy a bringára szabták a reklámtáblákat. Tengerentúlon egy ilyen után fejek hullanának a cégnél... De hát ez itt a Balkán, bármit megtehetsz.
  • András Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Eltűnt 2 reklámbringa, (lehet csak felújítják mint tavaly) így már csak a Strabucks van kinn.
  • Györkös Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    "nem került megállapításra, illetve feltárásra a gazdasági reklámtevékenység alapvető feltételeiről és egyes korlátairól szóló (...) törvényben foglaltakat sértő tényállás."

    Selmeczi Zsuzsanna

    BFKH...
  • Lukács Máté hozzászólt a bejelentéshez.

    Elküldtük a VIII. kerületi közterület felügyeletnek is.
  • Lukács Máté elküldte az ügyet az illetékesnek: FÖRI Fővárosi Önkormányzati Rendészet

  • András Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Már több cég is rástartolt az ingyen reklámra, így már 3db reklámbringa foglalja a helyet! :(
  • András Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Ragadós a módszer: Már 3db reklám bringa foglalja a helyet!
  • J P hozzászólt a bejelentéshez.

    Ott sunyiskodott ez már 2014-ben is a Google utcanézetben rajta van. Csak akkor még az utcatáblák oszlopát használta. Vajon kit fizetett le ez a ganéj?

    https://www.google.hu/maps/@47.4896117,19.0618989,3a,89.8y,57.95h,92.96t/data=!3m6!1e1!3m4!1sYDH5GF2w_OJFYoGQusOCmw!2e0!7i13312!8i6656
  • J P hozzászólt a bejelentéshez.

    Szerintem nem normális, hogy amit az adózók pénzéből felépítenek, azt kisajátítja egy kereskedő saját reklámcélra. Kizárt, hogy ne legyen jogi lehetőség. Inkább a korrupt, munkáját igénytelenül végző...
  • Györkös Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    Nincs egy tökös pesti gyerek sem a környéken, aki odamenne és letépné az illegális reklámot a bringáról?!
  • J P hozzászólt a bejelentéshez.

    Nem sok minden történt, zavartalanul foglalja a helyet a bringások elől. Mellette lévő bringatárolóban szintén egy kereskedő eltanulta, hogyan kell kisajátítani a közterületet saját reklám céljára. En...
  • BKK Budapesti Közlekedési Központ válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

  • András Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Az a gáz, hogy a haveri boltoknak van egy kiskapu erre. Mert dohányt reklámozni tilos, de trafikot azt nem tiltja törvény: http://444.hu/2013/07/17/dohanyt-reklamozni-tilos-dohanyboltot-szabad/
  • BKK Budapesti Közlekedési Központ válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Cím!

    Társaságunkhoz érkezett „Bejelentés a www.jarokelo.hu oldalról (6664)” tárgyú elektronikus levelükkel kapcsolatban az alábbiakról tájékoztatjuk:

    Mint ahogy azt már korábbi levelünkb
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Le Marietta elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • J P hozzászólt a bejelentéshez.

    Ha te vagy a dohányboltos, minden mondatodat értem. Ha nem, akkor ijesztő amit mondasz.
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Engem is kifejezetten zavar, hogy egy szendvicsezős cég reklámautója miatt nem tudok parkolni. Nem mellesleg a kenyér, a cukor, a feldolgozott húsárú van olyan veszélyes mint a dohányárú, mégse háborí...
  • J P hozzászólt a bejelentéshez.

    Ez a kerékpár (és most az utóda is) nincs használva, nyilvánvaló, hogy nem a könyvtárba ugrott be a tulajdonosa, nem pusztán parkol vele, és az sem véletlen, hogy nem általánosan dohányboltot reklámoz...
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    "Közterület használati engedély reklámtábla elhelyezésre" TFH van egy reklámokkal ellátott autóm, vagy csak az adott vállalkozást hirdető céges autóm és ezzel parkolok valahol akkor ezzel logikával az...
  • J P hozzászólt a bejelentéshez.

    "Közterület használati engedély reklámtábla elhelyezésre" - itt ez a vélhető probléma, hiszen furcsa lenne, ha a kerületi Önkormányzat egy köztéri kerékpártárolóra engedélyt adna.
    Nem a kerékpárral va...
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Kedves Járókelő!

    Hasonló problémát szerettem volna beírni, csak épp autóra, de ez a szöveg fogadott: "...vagy feljelentési céllal (pl. tilosban parkoló autó) tett bejelentéseket nem fogadjuk be."

    Sz...
  • Le Marietta hozzászólt a bejelentéshez.

    Újraküldtem a bejelentést a BKK-nak.
  • Le Marietta elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • András Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Új első kerékkel a forgalmasabb kereszteződésben újra bevetésen a bringa!
  • J P hozzászólt a bejelentéshez.

    Máris hiányzik. (Csak vicceltem...)
  • András Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Már nincs ott! Ellopták, beszedték begyűjtötték, leadták vashulladéknak, vagy egyszerűen máshová lakatolhatták...
  • András Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Fogyatkozik a hirdető bringa
  • J P hozzászólt a bejelentéshez.

    A trafik táblát kellene lelopják róla és onnantól legálisan parkol a bringa.
  • András Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Az első kerekét már ellpoták a reklám bringának! Ha lassan is, de elhordják...
  • András Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Egy milliméter sem mozdult...
  • Banovec Zoltán hozzászólt a bejelentéshez.

    De a trafik dohányterméket árul, így azt reklámozza.
  • András Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Ha jól rémlik csak dohányterméket tilos reklámozni, trafikot azt lehet a trafik(mutyi)törvény alapján.
  • Le Marietta hozzászólt a bejelentéshez.

    A BKK levele alapján továbbítottuk a bejelentést Budapest Főváros Kormányhivatala
    Műszaki, Engedélyezési és Fogyasztóvédelmi Főosztály, Fogyasztóvédelmi Osztályának.
  • Le Marietta elküldte az ügyet az illetékesnek: Egyéb szervezet

  • BKK Budapesti Közlekedési Központ válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!
    Tájékoztatjuk, hogy az Ön által beküldött képen nem MOL Bubi gyűjtőállomás, hanem egy közterületi kerékpártároló látható.
    Tekintettel arra, hogy a dohánytermékek reklámozása még kö
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • J P hozzászólt a bejelentéshez.

    Pontosan, etikátlan. Egyszerűen nem arra van kitalálva. Más meg jönne a könyvtárba bringán és nem tudja lelakatolni. Nincs ezen mit gondolkodni, rendőr helyébe bemennék a trafikba, kizavarnám a bringa...
  • Oravecz Júlia hozzászólt a bejelentéshez.

    Ismételten: Nem, nem állomás, de tároló, és nem tudom, hogy lehet-e szankcionálni bármilyen kerékpártárolás céljára kihelyezett eszköz ingyenes reklámcélú befoglalását a fenti módon, de szerintem semm...
  • Lukács Máté hozzászólt a bejelentéshez.

    Ott hibádzik a bejelentés, hogy ez nem egy BUBI állomás. Amúgy pedig tudtommal nincsen szabályozva, hogy a kerékpáron reklám lehet-e vagy sem.
  • Oravecz Júlia hozzászólt a bejelentéshez.

    Allomas nincs, de a tarolo bubiknak van fenntarva - am, ha nem az lenne, akkor is kerdeses lenne a reklamcelu hasznalat jogossaga.
  • Szabó László hozzászólt a bejelentéshez.

    Itt nincs is bubi állomás, ez egy szimpla bringatároló
  • J P hozzászólt a bejelentéshez.

    Bár lenne erkölcsrendészet, ahol az ilyentől elveszik a trafikját! Ennyire nem lehet senki pofátlan. Be kellene falazni a trafikja bejáratát. Ő a bringahelyet veszi el, más meg a bejárata előtti helyet.
  • Györkös Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    Gusztustalan! Le kell vágni onnan azt az ál-bringát és feljelenteni a csalót!
  • J P hozzászólt a bejelentéshez.

    Ez de sunyi...! Bírságot az ilyen pofátlannak.
  • Le Marietta elküldte az ügyet az illetékesnek: BKK Budapesti Közlekedési Központ

  • Oravecz Júlia bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére