Megoldatlan

Rosszul megközelíthető felüljáró

Anonim Járókelő

A 10. kerület északi és déli részét kettévágja a vasúti sín, az átkelésre csak néhány helyen van lehetőség. Egy ilyen átkelési pont gyalogosok és kerékpárosok számára a Keresztúri és Jászberényi utakat összekötő (gyalogos)híd a Rákos MÁV telepnél. A hídra vezető útszakasz (az ábrán zölddel jelölve) jól járható, apró macskakő borítja. Ezt a szakaszt azonban vagy egy gazzal benőtt ösvényen lehet megközelíteni (az ábrán pirossal), vagy egy rövid, emelkedős, köves, hepehupás, sáros földút szakaszon (az ábrán narancssárgával). A hosszabb (piros) ösvény egyáltalán nincs karbantartva, nyírva, csak kitaposva van, nagyon keskeny, kerékpározásra alkalmatlan, a gyalogosok ruhát tönkreteszik a bogáncsok, a cipő telemegy homokkal. A rövidebb, de meredek (narancssárga) szakasz eső után nem járható, sáros.
Minimális ráfordítással, a hosszabb (piros) ösvény rendszeres fűnyírásával, vagy a rövid (narancssárga) szakasz aszfaltozásával nagyon hasznos, gyalogos és kerékpáros forgalomra egyaránt alkalmas útvonal jöhetne létre. A felüljáró mindkét végén van buszmegálló, így a tömegközlekedést használók számára is hasznos lenne az átjárhatóság.
A legközelebbi átkelési lehetőség most mindkét irányban kb. 2,5 km-re van.

Probléma helyszíne
Budapest X. kerület, Kőbánya, X. kerület

Hozzászólások

  • MÁV Zrt. válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Megkereső!

    A 6633-as számú észrevétel kapcsán az alábbiakról informáljuk:

    Ezúton szeretnénk tájékoztatni, hogy a megkeresést a vasúti infrastruktúrát keze
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Lukács Máté elküldte az ügyet az illetékesnek: MÁV Zrt.

  • Lukács Máté elküldte az ügyet az illetékesnek: X. kerület Kőbánya Önkormányzata

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Megoldásra vár
    2
    Megoldásra vár
    2

    Szintkiegyenlítés

    Beküldés ideje:
    Beküldte: V. Áron
    Illetékes: Budapest Közút
    Népliget (X. kerület, Kőbánya)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Kidőlt

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapest Közút
    Szentlélek tér H (III. kerület, Óbuda-Békásmegyer)
  Vissza az oldal tetejére