Megoldott

Hajléktalan szálló a Ferenciek terén

A Ferenciek terén a metró aluljárójában olyan állapotok alakultak ki, amely szerintem mára már elviselhetetlen lett. Minden nap erre járok és olyan, mint ha egy hajléktalanszállón keresztül jutnék le a metróhoz, vagy fel a buszokhoz. Hiába kerítették már körbe a fél aluljárót, a hajléktalanok bemennek a kordonok mögé és szemmel láthatóan huzamosabb időre befészkelték magukat. Ugyanez a helyzet a kordonokon kívül, ott is tele van már hajléktalanokkal, egy-egy reggel, vagy délután kb. 20 csövest látok elfekve a saját mocskában, vagy italozni. Ez egyrészt turisztikai szempontból felettébb hátrányos, másrészt kifejezetten undorító az egész jelenség.

Szeretném megtudni, hogy a város mit válaszol erre a problémára. Előre jelzem, hogy nem érdekel a sablonos válasz, hogy joguk van, hogy ott éljenek, mert akkor lehetetlenítsék ezt el. Pl. nem hiszem, hogy haszontalan lenne mindennap egy alaposabb takarítást tartani, ahol véletlen eláznak a pokrócok és minden más, az amúgy is koszos aluljáróban… Vagy a sok szemétnek vélt dolgot kidobhatnák mindennap. És ezek csak az én ötleteim...
Várom az érintettek válaszait.

Probléma helyszíne
Budapest V. kerület, Belváros-Lipótváros, V. kerület

Hozzászólások

  • Sági Katalin hozzászólt a bejelentéshez.

    Átalakították azóta az aluljárót, megoldottra teszem.
  • Sági Katalin hozzászólt a bejelentéshez.

    Ritkán járok arra, így nem tudom megoldódott-e a probléma, de fejleménynek fejlemény az alábbi hír.

    http://www.origo.hu/itthon/20130823-elzavartak-a-hajlektalanokat-az-aluljarobol-a-ferenciek-teren.html
  • Le Marietta hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt Kovács Balázs!

    A jarokelo.hu üzemeltetőinek nevében ajánlom a figyelmébe A Város Mindenkié szervezet álláspontját: "a hajléktalan emberek hatósági üldözése és a kriminalizáció helyett az áll
    ...
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    Hivatkozással Budapest Főváros Közterület-felügyeletéhez megküldött megkeresésében foglaltakra, melyben az V. kerület, Ferenciek tere gyalogosa aluljáróban életvitel szerűen tartó
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 3. Mi ez?

  • Sipos Máté hozzászólt a bejelentéshez.

    Tegyük hozzá, valami minőségi megoldásra lenne szükség, mintsem, hogy kivezényelnek rendőröket, akik elzavarják őket egy másik aluljáróba..
  • Az adminisztrátor elküldte az ügyet az illetékesnek: FÖRI Fővárosi Önkormányzati Rendészet

  • Kovács Balázs bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére