Megoldott

Nem és nem!

A közút kezelője - úgy tünik - nem hajlandó tudomásul venni, hogy az ő munkájára is vonatkoznak jogszabályok, nem csak a közlekedőkre.
Adva van egy szabályosan, a járda szintjétől 215 cm magasan elhelyezett "Taxiállomás" tábla.
Aztán kihelyeznek alája (mégha csak ideiglenesen, néhány hétre vagy hónapra) 2 másik táblát és ezzel nem csak a jogszabályt sértik meg, de balesetveszélyes helyzetet teremtenek - gyerek vagy alacsonyabb termetü felnőtt beverheti a fejét.
Megjegyzem, a XI. kerületben ez tömeges jelenség, általában az örvendetesen szaporodó 30-as övezetek elejének-végének kijelölésekor követik el ugyanezt a szabálysértést, elkelne már egy általános felülvizsgálat.

Probléma helyszíne
Budapest XI. kerület, Újbuda, XI. kerület

Hozzászólások

  • Pártos György hozzászólt a bejelentéshez.

    Az építkezés befejeződött, a táblákat leszedték. De mi a garancia arra, hogy legközelebb, máshol szabályosan teszik ki azokat?
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!
    Tájékoztatjuk, hogy az ideiglenes munkavégzésekre vonatkozó jelzőtáblákat nem társaságunk, hanem az adott projekt kivitelezője helyezteti ki.
    Jelen esetben felszólítottuk a kivitel
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Az adminisztrátor elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Pártos György bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Kiesett szegélykő

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Sweidan Omar
    Illetékes: Budapest Közút
    1114-Bertalan Lajos utca - Műegyetem rakpart (XI. kerület, Újbuda)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Régi forgalomváltozás tábla

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapest Közút
    Budapest Budafoki út 8 F. épület, II. lépcsőház, magasföldszint (XI. kerület, Újbuda)
  Vissza az oldal tetejére