Megoldatlan

Illegális árusok nehezítik a tömegközlekedést

A Határ úton egyre szemtelenebbül pakolgatnak ki az illegális árusok néhol eltorlaszolva az utat a közlekedők elől.Amikor még nem zajlott a felújítás akkor a buszvégállomás felé nyíló kijáratnál csinálták ugyanezt és hiába ment oda rendőr / közteres a távozásuk után ismét odamentek az árusok(macska-egér harc).Most,hogy le van zárva a kijárat és csak egy fele lehet közlekedni ez méginkább zavaró a zsúfoltság és a BKK balkáni megoldása miatt.Nem tudom mennyire lehetséges jogilag (el lehet-e járni ilyen módon),hogy beviszik őket pár órára az örsre és előbb-utóbb megtanulják,hogy nem szabad ott árulni (ott van a Kossuth téri piac erre a tevékenységre).Vagy miért nem lehet oda állandó jelleggel kiküldeni rendőrt / közterest,hogy felügyelje a placcot főleg most, a felújítás ideje alatt,amikor mégtöbb gyanús alak (hajléktalan stb) van kisebb helyen összezárva.Kérem Önöket,hogy lehetőleg még a felújítás befejezte előtt (ami elviekben idén ősz) oldják meg a problémát.A XIX. kerületi önkormányzat folyamatosan lerázza a problémát mondván,hogy a IX. kerülethez tartozik a terület,de miért nem lehet a két kerület összefogásával valamit alkotni és beruházni mondjuk egy állandó rendőrplaccra a már régóta problémás Határ úton?

Probléma helyszíne
Budapest IX. kerület, Ferencváros, Üllői út

Hozzászólások

  • Bardócz Csaba megváltoztatta a bejelentés kategóriáját ""-ról "Egyéb"-ra.

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Most nem olyan gáz, összesen ha két-négy nyomorult árul az isten tudja honnét szerzett portékát, de hozzátenném, hogy tavasz eleje van, és hideg, de lesz még melegebb is...

    Plusz az Europark előtt é...
  • Bardócz Csabaverified-profile hozzászólt a bejelentéshez.

    Járt mostanában arra valaki, javult a helyzet?
  • Bardócz Csabaverified-profile hozzászólt a bejelentéshez.

    Kedves Bejelentő!
    Ha van bármilyen információja a bejelentéssel kapcsolatban kérjük, erre a linkre kattintva jelezze nekünk: http://jarokelo.hu/budapest/bejelentesek/6372/illegalis-arusok-nehezitik-a...
  • FÖRI Fővárosi Önkormányzati Rendészet válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

  • Le Marietta hozzászólt a bejelentéshez.

    Elküldtük a bejelentést a FÖRI-nek.
  • Le Marietta elküldte az ügyet az illetékesnek: FÖRI Fővárosi Önkormányzati Rendészet

  • BKK Budapesti Közlekedési Központ válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!
    Társaságunk nem jogosult a szabálytalan közterület-foglalások ellenőrzésére és vizsgálatára, ezért nem tudunk intézkedni a Határ úti aluljáró árusai ellen.
    A Határ úti aluljáróban
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 2. Mi ez?

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Kispesti Rendészeti Központ tehetne e bármit esetleg?
    http://fori.hu/elerhetosegek-xix-kerulet
  • Járókelő Bence hozzászólt a bejelentéshez.

    "Sajnos" a város többi illusztris pontján nem járok annyit mint a Határ úton ezért csak erről tudok nyilatkozni,úgy,hogy ismerem is a mindennapi helyzetet. Az pedig,hogy ők nem hajlandóak a "terményük...
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Ez az áldatlan helyzet már vagy 25 éve fennáll nem csak a Határ úton, de a város más aluljáróinál is (pl: Örs).
    A Kossuth téri piacon azért nem lehetnek, mert az pénzt kérne tőlük és nem mindig van ny
    ...
  • Az adminisztrátor elküldte az ügyet az illetékesnek: BKK Budapesti Közlekedési Központ

  • Járókelő Bence bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére