Megoldatlan

Évek óta lezárt járda és balesetveszélyes akna a Lónyay utcában

A Lónyay utca 38-40-es számot elfoglaló telek előtt évek óta részben le van zárva, részben fel van bontva a járda. A gyalogosok az úttesten kényszerülnek közlekedni, betonakadályokkal elkerített területen. Építkezés nagyon rég nem zajlik ott, a járdát mégsem állította helyre és nem szabadította fel aki lezárta.
Körülbelül a lezárás közepén van egy fura akna, amibe az építési területről csövön keresztül csordogál ki valami. Nincs megfelelően lezárva, csak néhány tégla és betonlap fedi. Nyolcéves nevelt lányom nem vette észre a betonlapot, és séta közben belebotlott. A fedlap elmozdult, a kislány megütötte a lábát és csak a szerencsén múlott, hogy nem lépett bele az aknába.

Probléma helyszíne
Budapest IX. kerület, Ferencváros, IX. kerület

Hozzászólások

  • Orlai Ibolya hozzászólt a bejelentéshez.

    Arra évek óta nem hajlandó válaszolni az önkormányzat, hogy a félbehagyott építkezés miatt építési területre bevont, elkerített járdával - ami közterület - kapcsolatban mit intézkedtek, mit terveznek...
  • IX. kerület válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    Tájékoztatom, hogy a Budapest Főváros IX. Kerület Ferencváros Önkormányzata és a Ferencvárosi Szociális Foglalkoztató és Ellátó Nonprofit Kft. között létrejött közszolgáltatási sz
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Lukács Máté elküldte az ügyet az illetékesnek: IX. kerület

  • Le Marietta elküldte az ügyet az illetékesnek: IX. kerület

  • Kükedi Tamás hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt Városüzemeltetési és Felújítási Iroda Közterület-üzemeltetési Csoport!

    Nagyon köszönöm a válaszukat.
    A legkirívóbb és nekünk majdnem sérülést okozó probléma, a balesetveszélyes csatornafedél
    ...
  • IX. kerület válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    Tájékoztatom, hogy a Bp. IX. ker. Lónyay u. 38-40. számok alatti ingatlan építési terület. Az építkezéssel összefüggő mélygarázs kialakítása miatt vált a kivitelező részére szüksé
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Kükedi Tamás hozzászólt a bejelentéshez.

    Sajnos a fenti bejegyzés és a lezárás téves. (A fenti fotó nem a Lónyay utca 34-40-ről készült, hanem a Lónyay utca 56-ról készült.)
    Ahogy az imént (2015.12.17.) készült fotókon látszik, a járda tová
    ...
  • Lukács Máté elküldte az ügyet az illetékesnek: IX. kerület

  • Lukács Máté hozzászólt a bejelentéshez.

    Történt előrelépés az ügyben?
  • Kükedi Tamás hozzászólt a bejelentéshez.

    Kedves Járókelő.hu! Kedves Önkormányzat!

    Nagyon köszönöm! Kíváncsian várom a fejleményeket.

    Üdvözlettel:

    Kükedi Tamás
  • IX. kerület válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

  • Lukács Máté elküldte az ügyet az illetékesnek: IX. kerület

  • Kükedi Tamás bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére