Megoldatlan

Szelektív üveggyűjtők megszűntek a Flórián tér környékén

Az utóbbi 1-2 évben Óbudán sorra szűntek meg a hulladékgyűjtő szigetek. Először csak a papír-, műanyag- és fémgyűtjő edények tűntek el, ami nem is okozott gondot, mert közben mindenhol bevezették ezen hulladékfajták házhozmenő gyűjtését. A nagyobb baj az, hogy az üveggyűjtők is szép sorjában eltűntek: előbb a Szentendrei út 2. előtti, majd a Vihar utcai, ezt követően a Bécsi út 189. előtti, majd 2019 decemberében a Flórián téri sziget vált köddé. Azóta az üveghulladékot a környék 4 Spar üzletében elhelyezett, kis méretű, állandóan teli gyűjtőkbe lehet vinni vagy a Testvérhegyi hulladékudvarba, ami oda-vissza egy 45 perces kerülő.

Egy szomszédom az önkormányzattól megtudta, hogy ők kérték a hulladékgyűjtők megszüntetését a Fővárosi Közterület-fenntartó Nonprofit Zrt.-től, ezzel a kerület egy részén lakókat szelektív üveggyűjtési lehetőség nélkül hagyva. Ezen intézkedés célja az illegális hulladéklerakás visszaszorítása, a rendezett és csendes környezet védelme volt. Ezt egyelőre nem érték el, mert a gyűjtősziget helyén sokan ott hagyják az üvegeket, amelyeket az üveggyűjtőbe vittek volna.

Véleményem szerint jobb megoldást is lehetne találni ezekre a problémákra zajvédelemmel, nehezebben kiborítható, esetleg talajszint alá süllyesztett edényekkel, lakóingatlanoktól távolabbi elhelyezéssel vagy térfigyelőkamerás megfigyeléssel. A lomok gyűjtőszigetnél
történő elhelyezése véleményem szerint inkább azt jelzi, hogy igény van ennek a hulladékfajtának a kulturált, központilag szervezett, de eléhető távolságban történő gyűjtésére is, erre szintén nem a megfelelő válasz a gyűjtőhely megszüntetése, tekintve hogy legálisan az évi egyszeri lomtalanításon kívül a fővárosban csak 3 helyen veszi át ezeket az FKF.

Az interneten keresgélve sok működő (külföldi) megoldást találni, ezeket biztosan ismerik is a hulladékgazdálkodással foglalkozó szakemberek, és bevethetnék kísérletképpen.

A környéken lakók megkérdezése alapján sokan hiányolják az üveggyűjtőket.
Azon lakók egy része, akik eddig használták a gyűjtőszigetet, azóta a kommunális hulladékba dobják az üvegeket, ami sajnálatos visszalépés. Más részük a házhozmenő, de más hulladékfajtáknak fenntartott hulladékot szennyezi vele, ami megint csak nem szerencsés.
Csak kis részük találja meg az alternatívákat vagy vállalja be a 45 perces utazást a Testvérhegyig.

Kérem az Önkormányzatot, hogy vizsgálja meg a szelektív üveggyűjtők visszaállításának lehetőségét! Addig is kérem, adjon tájékoztatást a lakosságnak a megszüntetés okáról és függesszen ki információs táblát a megszüntetett szigetek helyén a korábban ott elhelyezhető hulladékok legközelebbi lehetséges leadóhelyéről.

Ennek érdekében egy aláírásgyűjtést is indítottam: https://szabad.ahang.hu/p/szelektiv

Probléma helyszíne
Budapest III. kerület, Óbuda-Békásmegyer, Szőlő u. 72

Hozzászólások

  • Dr Kardos Angelika lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Nem érkezett a bejelentőtől visszajelzés.

  • Takács Zsolt visszajelzésére vár.

  • g g megváltoztatta a bejelentés állapotát "Megoldatlan"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Takács Zsolt hozzászólt a bejelentéshez.

    update: a terület önkormányzatu képviselője, Zábó Attila intézkedett, felmérik kérdőívvel a javasolt helyszíneket, és ahol agyakran többség támogatja, ott jönni fognak vissza az üveggyűjtők!
  • Lukács Máté lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Megoldhatatlan.

    A lakosság nem megfelelő magatartása miatt a szigetek környezetét nem lehet rendben tartani.
  • III. kerület Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Takács Zsolt Úr!

    Köszönettel megkaptuk bejelentését, amelyre az alábbi választ szeretném Önnek adni.

    Tájékoztatom, hogy a rendszeres lakossági panaszbejelentések miatt önkormányzatunk kérte
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 4. Mi ez?

  • Szász László elküldte az ügyet az illetékesnek: III. kerület Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata

  • Takács Zsolt bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Megoldott
    2
    Megoldott
    2

    Hiányzó szemetes

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: III. kerület Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata
    Királyok útja (III. kerület, Óbuda-Békásmegyer)
  • Megoldott
    2
    Megoldott
    2

    Két zsák sitt

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: III. kerület Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata
    Hatvany Lajos utca (III. kerület, Óbuda-Békásmegyer)
  • Válaszra vár
    2
    Válaszra vár
    2

    Közegészségügyi probléma

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: III. kerület Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata
    Hatvany Lajos utca (III. kerület, Óbuda-Békásmegyer)
  Vissza az oldal tetejére