Megoldatlan

elhanyagolt (szükségtelen) zöldsáv

Tudom, hogy nem a legfontosabb közterület-gond Erzsébetvárosban, de mivel hetente belefutok, elhatároztam, hogy jelezni fogom a Damjanich utca 19/21. előtti zöldsáv gondozatlaságát.
Az egykori jószándék ellenére mára egyértelművé vált, hogy az utca ezen szakaszán nincs értelme megtartani ezt a zöldsávot. Főleg mióta kerékpársávot is kijelöltek mellette. A sávba tett padot alig valaki használja, az ültetet facsemeték 8 év alatt sem voltak képesek érdemi növekedést produkálni, az elvileg fűvel borított részen pedig rendre átgyalgolnak az zebra felől vagy arra felé tartók - a zöldsáv feleslegesen "útbatett" kialakítása miatt.
Javaslom a kikopott, soha rendben nem tartott "alibizöldsáv" felszámolását - jobb esetben a kiültett facsemeték egyedi favermes megtartásával.

Probléma helyszíne
Budapest VII. kerület, Erzsébetváros, Damjanich u. 22

Hozzászólások

  • Városjáró Blog hozzászólt a bejelentéshez.

    Köszönöm tájékoztatás és hogy elkezdték kibogozni ezt az ügyet. A levélből kiolvasva azonban szomoúran tapasztalom, hogy ma is épp oly túlbürokratizált itt minden, mint 50 évvel ezelőtt. Elsőre fix fe...
  • FÖRI Fővárosi Önkormányzati Rendészet válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    :
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Lukács Máté lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Megoldhatatlan.

  • . Bálint hozzászólt a bejelentéshez.

    Szerintem nem a zöldsáv szükségtelen, hanem a 3-4 méter széles járda. Teljesen indokolatlan. A zöldsávot bővíteni (és persze védeni) kellene.
  • Városjáró Blog hozzászólt a bejelentéshez.

    Felőlem maradhat ez a 2 csenevész csemete. Ami 5 -10 év alatt se bírt nöni 10 centinyit se. De az a földcsík mellette? Alibi. Kamu. Hitvány szemétdomb.
  • Sági Katalin hozzászólt a bejelentéshez.

    Nem támogatom a zöldsáv lebetonozását, mert nem szükségtelen. A fényképeken is látszik, hogy több fa is nő itt, van amelyik egész méretes, többet nemrégen ültettek. A zöldsáv funkciója nem csak az esz...
  • Városjáró Blog hozzászólt a bejelentéshez.

    Ja, és ha az önkormányzat netán azt vallaná, hogy az úttest és az épületek között az adott ingatlan tulajdonosa köteles karbantartani a zöldterületet, akkor azonnal kérkjetek tőlük nyilvános adatbekés...
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.


    Üdvözlettel:

    Budapest Közút Zrt.
    Útüzemeltetési osztály

    From: helpdesk@budapestkozut.hu [mailto:helpdesk@budapestkozut.hu]
    Sent: Thursday, January 16, 2020 1:46 PM
    To: Budapest Közút Útüzemeltetés...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Pál András elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Pál András megváltoztatta a bejelentés illetékesét "VII. kerület Erzsébetváros Önkormányzata"-ról "Budapest Közút"-ra.

  • Pál András megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Budapesti Közművek FŐKERT"-ról "VII. kerület Erzsébetváros Önkormányzata"-ra.

  • Városjáró Blog hozzászólt a bejelentéshez.

    Köszönettel kèrem a bejelentés továbbítását az önkormányzar felé. A Fökert ahol tud hazudik.
  • Budapesti Közművek FŐKERT válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Járókelő Blog Ügyintéző: Győri Sándor
    részére

    Tisztelt Járókelő Blog!

    A 00057418 számú bejelentésre az aláb
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 3. Mi ez?

  • Erzsébetvárosi Lakos hozzászólt a bejelentéshez.

    Vagy rendbe is lehetne tenni a "zöld" részt, gondozni, megvédeni, és akkor nem mászkálnának rajta keresztbe. A pad viszont tényleg felesleges.
  • Járókelő Adminisztrátor elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapesti Közművek FŐKERT

  • Városjáró Blog bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Széttört utcabútor

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Fónai Kende
    Illetékes: Budapest Közút
    Széll Kálmán tér M (II. kerület)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Szétvert pad

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapest Közút
    Széll Kálmán tér (II. kerület)
  • Válaszra vár
    3
    Válaszra vár
    3

    Pad

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapest Közút
    Krisztina körút (XII. kerület, Hegyvidék)
  Vissza az oldal tetejére