Válaszra vár

Felesleges lépcsőfokok Újpest-Városkapu metrómegálló közelében

Újpest felől Buda irányába haladva kerékpárral, a vasúti összekötő híd előtt (ami egyébként remek útvonal), Újpest vasútállomás és Újpest-Városkapu metrómegálló közelében van két teljesen felesleges lépcsőfok a Berda József utca állomáshoz közelebbi végén, egy jelenleg bontás alatt álló épület sarkánál. Igazából remek lenne, ha nemcsak a 2 lépcsőfokot helyettesítenék lejtővel - ennek a babakocsisok és mozgássérültek is örülnének -, hanem az egész Berda József utcán lehetővé tennék a kerékpározást, mert sokan járunk erre. Jelenleg a párhuzamos Bocskai utca járdáját használjuk, de ez nem ideális, mert: nekünk 1 saroknyi kerülő; zavarja a gyalogosokat; a járdán játszó, kapun kiszaladó gyerekekre veszélyes (persze óvatosak a kerékpárosok). A Berda József utca járdája (amellett, hogy padka van, nincs kisimítva) nem elég szépes ahhoz, hogy azon kerékpárút is elférjen, viszont a vasút felőli oldala rendetlen, hepehupás parkoló, ott egy kevés tereprendezéssel akár szép szabályosan, akár csak éppen használhatóan lehetne kerékpáros útvonalat létesíteni. Köszönöm!

Probléma helyszíne
Budapest IV. kerület, Újpest, Berda József u. 2

Hozzászólások

  • Lukács Máté elküldte az ügyet az illetékesnek: IV. kerület

  • Lukács Máté megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Budapest Közút"-ról "IV. kerület"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.


    Tisztelt Cím!

    Mellékletben megküldjük a tárgyban szereplő bejelentésre írt tájékoztatásunkat.

    Üdvözlettel:

    Budapest Közút Zrt.
    Útüzemeltetési osztály
    e-mail: utuzemeltetes@budapestkozut.hu
    Budape...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 4. Mi ez?

  • Gál Gertrúd elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Nagy Eszter bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére