Megoldott

Róna utcai roncs autó

Anonim Járókelő

FRISSÍTÉS 2019.08.27.:

A Zuglói Önkormányzati Rendészet válasza:
"A Belügyminisztériumtól állásfoglalása szerint a gépjárművön a szélvédő mögött elhelyezett rendszámtábla valóban nem szabályos, ez megvalósít egy, a közúti közlekedési szabályok kisebb fokú megsértése körébe tartozó – és rendőrségi intézkedési hatáskört megalapozó – szabálysértést, azonban az ilyen jármű nem tekintendő hatósági jelzés nélkülinek, így esetében a közterület-felügyeletről szóló 1999. évi LXIII. törvény 20. § (2) - (3) bekezdéseiben meghatározott intézkedés megtételére nincs jogalap."

-----

Ahogy egy másik bejelentő és jelezte már, ez a roncs fehér Ford a Róna utcában áll, az Egressy úttól nem messze.

A jármű nem rendelkezik rendszámmal, ugyanis a szélvédő mögött elhelyezett rendszámtábla szabálytalan!

Ebben a (kicsit régi) cikkben a Nemzeti Közlekedési Hatóság (Berezvai Gábor s.k mb. főosztályvezető) válasza olvasható: https://totalcar.hu/kozosseg/rsvptc/2009/05/27/az_nkh_valaszolt/

A KRESZ 5. § (5) bek. szerint: A hatósági jelzés(eke)t [rendszámtábla(áka)t] a járművön a felszerelésére kijelölt helyen, jól olvasható állapotban kell tartani, azt megváltoztatni, letakarni vagy jogosulatlanul eltávolítani tilos.

A szélvédő mögötti elhelyezés egyáltalán nem a "felszerelésre kijelölt hely"!

Kérem, hogy a járművet szállítsák el, ugyanis lényegtelen, hogy ki milyen tárgyat TÁROL a szélvédője mögött!

Köszönöm

Probléma helyszíne
Budapest XIV. kerület, Zugló, Róna u. 95

Hozzászólások

  • S Dominik lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

    Köszönjük!
  • András Bognár hozzászólt a bejelentéshez.

    Nincs már a helyszínen.
  • Tóth Roland hozzászólt a bejelentéshez.

    Megoldás lehetne egyszer a jövőben, csak bontási engedély bemutatása után autot kivonni a forgalomból. Illetve addig is az ilyenek ellen, a megfelelő szervnek: elszállítás után, alváz motorszám ellen...
  • András Bognár hozzászólt a bejelentéshez.

    Rendszám nélküli is elég sok van.Sok pénzbe kerül a szállítás és a tárolás is.Ezért vannak a kifogások,hogy kevesebbet kelljen elvinniük.
  • vehicular cyclist hozzászólt a bejelentéshez.

    Nevetséges a közteresek kifogása. Lejárt műszakis autó ugyanúgy forgalomképtelen, mint az üzemképtelen jármű. Az sem kifogás, hogy a lejárt műszakis viszga után forgalomba helyezhető. Ugyanezt lehet...
  • Járókelő Ügykezelő hozzászólt a bejelentéshez.

    A bejelentés megküldve a XIV. kerületi Rendőrkapitányságnak a 14rk@budapest.police.hu email címre.
  • Lukács Máté elküldte az ügyet az illetékesnek: BRFK Budapesti Rendőr-főkapitányság

  • Lukács Máté megváltoztatta a bejelentés leírását "Ahogy egy másik bejelentő és jelezte már, ez a roncs fehér Ford a Róna utcában áll, az Egressy úttól nem messze. A jármű nem rendelkezik rendszámmal, ugyanis a szélvédő mögött elhelyezett rendszámtábla szabálytalan! Ebben a (kicsit régi) cikkben a Nemzeti Közlekedési Hatóság (Berezvai Gábor s.k mb. főosztályvezető) válasza olvasható: https://totalcar.hu/kozosseg/rsvptc/2009/05/27/az_nkh_valaszolt/ A KRESZ 5. § (5) bek. szerint: A hatósági jelzés(eke)t [rendszámtábla(áka)t] a járművön a felszerelésére kijelölt helyen, jól olvasható állapotban kell tartani, azt megváltoztatni, letakarni vagy jogosulatlanul eltávolítani tilos. A szélvédő mögötti elhelyezés egyáltalán nem a "felszerelésre kijelölt hely"! Kérem, hogy a járművet szállítsák el, ugyanis lényegtelen, hogy ki milyen tárgyat TÁROL a szélvédője mögött! Köszönöm"-ról "FRISSÍTÉS 2019.08.27.: A Zuglói Önkormányzati Rendészet válasza: "A Belügyminisztériumtól állásfoglalása szerint a gépjárművön a szélvédő mögött elhelyezett rendszámtábla valóban nem szabályos, ez megvalósít egy, a közúti közlekedési szabályok kisebb fokú megsértése körébe tartozó – és rendőrségi intézkedési hatáskört megalapozó – szabálysértést, azonban az ilyen jármű nem tekintendő hatósági jelzés nélkülinek, így esetében a közterület-felügyeletről szóló 1999. évi LXIII. törvény 20. § (2) - (3) bekezdéseiben meghatározott intézkedés megtételére nincs jogalap." ----- Ahogy egy másik bejelentő és jelezte már, ez a roncs fehér Ford a Róna utcában áll, az Egressy úttól nem messze. A jármű nem rendelkezik rendszámmal, ugyanis a szélvédő mögött elhelyezett rendszámtábla szabálytalan! Ebben a (kicsit régi) cikkben a Nemzeti Közlekedési Hatóság (Berezvai Gábor s.k mb. főosztályvezető) válasza olvasható: https://totalcar.hu/kozosseg/rsvptc/2009/05/27/az_nkh_valaszolt/ A KRESZ 5. § (5) bek. szerint: A hatósági jelzés(eke)t [rendszámtábla(áka)t] a járművön a felszerelésére kijelölt helyen, jól olvasható állapotban kell tartani, azt megváltoztatni, letakarni vagy jogosulatlanul eltávolítani tilos. A szélvédő mögötti elhelyezés egyáltalán nem a "felszerelésre kijelölt hely"! Kérem, hogy a járművet szállítsák el, ugyanis lényegtelen, hogy ki milyen tárgyat TÁROL a szélvédője mögött! Köszönöm"-ra.

  • Lukács Máté megváltoztatta a bejelentés illetékesét "XIV. kerület Zuglói Önkormányzati Rendészet"-ról "BRFK Budapesti Rendőr-főkapitányság"-ra.

  • Ördög Angyalka hozzászólt a bejelentéshez.

    A Rendészet válaszára tekintettel kérném továbbítani az ügyet a Rendőrségnek. Köszönöm.
  • Ördög Angyalka hozzászólt a bejelentéshez.

    Zugló sajnos gyűjti a kifogásokat és a roncs kocsikat...
  • Ördög Angyalka hozzászólt a bejelentéshez.

    Nem tudom, hogy nyitva van-e az ajtaja, de a vezetőoldali kis háromszög már be van törve... Csak úgy mondom. ;)
  • Tóth Roland hozzászólt a bejelentéshez.

    "ez megvalósít egy,
    a közúti közlekedési szabályok kisebb fokú megsértése körébe tartozó – és
    rendőrségi intézkedési hatáskört megalapozó – szabálysértést," ilyen esetben vajon miért nem küldi tovább...
  • Tóth Roland hozzászólt a bejelentéshez.

    Nincs nyitva az ajtaja? Mert akkor könnyen elkallódhatna az a rendszám az ablak mögül....
    Érdekes egyébként, hogy bizonyos kerületek felszólítják és elviszik a lejárt műszakival rendelkező rendszámo...
  • XIV. kerület Zuglói Önkormányzati Rendészet válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Járókelő.hu!

    A Belügyminisztériumtól állásfoglalása szerint a gépjárművön a szélvédő
    mögött elhelyezett rendszámtábla valóban nem szabályos, ez megvalósít egy,
    a közúti közlekedési szabályok
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 4. Mi ez?

  • András Bognár hozzászólt a bejelentéshez.

    A túloldalon van egy hasonló belül rendszámmal, szintén nem viszik el./Thököly út felé/
  • Járókelő Adminisztrátor elküldte az ügyet az illetékesnek: XIV. kerület Zuglói Önkormányzati Rendészet

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére