Megoldott

Szennyvíz

Anonim Járókelő

A következő, vélhetően nem csak engem zavaró problémára szeretném felhívni az illetékesek figyelmét.

A Kiscelli Múzeum mellett található parkból a Doberdó út felé levezető lépcsőnél található a Szent Vér Kápolna, majd mellette egy forrás. Tovább haladva újabb forrásra bukkanhat a látogató, amit azonban nem a természet alakított ki, hanem a körülményekből adódóan gondos tervezőmunkával építettek ki az érintettek.
A képeken látható, hogy a szennyvízcsatornából folyamatosan feltörő mocskos, fertőző, és meglehetősen büdös lé a hegyoldalon, teljesen szabadon, kis patakként folyik, esetenként ömlik az Óbudai Egyetem és a mellette található játszótér felé.
Ezt akadályozandó épült egy alulról szigeteletlen, felülről nyitott, 20 méter hosszúságú, közönséges csapadékelvezető árok, melynek a kialakításából levezethető egyedüli funkciója ennek a szabadon folyó szennyvíznek az összegyűjtése. Ez vagy sikerül, vagy nem, de a képek szerint inkább nem, mivel a szennyvíz e mellett időnként elfolyva már komoly medret vájt magának a játszótér irányába!

Az árok kiépítését a következők szerint értelmezem:
1. A folyamatos szennyvízömlésről tudomása van az illetékeseknek.
2. A probléma „megoldására” ezt a módszert alkalmazzák.
3. A „megoldás” nem tűnik ideiglenesnek, lévén betonból építették ki és tavaly is itt volt, tehát az itt lévő környezetszennyezést és fertőzésveszélyt a hatóságok ennek az építménynek a létesítésével elismerték és folyamatosan fenntartják.

Érdeklődnek, hogy kommunális szennyvíz - lakott területen, kisgyerekeknek épült játszótéren - talaj felszínén történő folyatása és szikkasztása, valamint szigeteletlen és nyitott árokban való több-kevesebb sikerrel való összegyűjtése mennyiben egyeztethető össze a hatályos jogszabályokkal.
Érdeklődnék továbbá, hogy a fent leírtak alapján indítanak-e eljárást, vagy tesznek-e feljelentést ismeretlen személlyel szemben.

Várom az illetékes hatóságok, illetve szolgáltatók válaszát, valamint a probléma mielőbbi, és nem a fent leírtak alapján történő megoldását.

Probléma helyszíne
Budapest III. kerület, Óbuda-Békásmegyer, III. kerület

Hozzászólások

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    A helyszínen tartott ellenőrzéseink során sikerült beazonosítani a szennyvízfolyás forrását, okát és a csatorna üzemeltetőjét. A csatorna dugulását az üzemeltető megszűntette, a v...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 3. Mi ez?

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    Szeretném tájékoztatni, hogy a III. Kerületi Polgármesteri Hivatal illetékes szervezeti egysége a Fővárosi Csatornázási Művek bevonásával már eljárást folytat a szennyvíz eredetén...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 4. Mi ez?

  • Bardócz Csabaverified-profile hozzászólt a bejelentéshez.

    Önkormanyzatnak megkuldve!
  • Bardócz Csaba elküldte az ügyet az illetékesnek: III. kerület Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata

  • FCSM Fővárosi Csatornázási Művek válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    Köszönettel vettük bejelentését. A sajnálatos esettel kapcsolatosan nem a Fővárosi Csatornázási Művek, hanem a kerületi önkormányzat az illetékes,
    mivel a III., Doberdó úton foly...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 4. Mi ez?

  • Bardócz Csaba elküldte az ügyet az illetékesnek: FCSM Fővárosi Csatornázási Művek

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Megoldásra vár
    1
    Megoldásra vár
    1

    Esővíz elvezetés

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: III. kerület Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata
    Tegez utca (III. kerület, Óbuda-Békásmegyer)
  • Válaszra vár
    1
    Válaszra vár
    1

    Víznyelő szerelvény melletti burkolathiba

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: III. kerület Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata
    Vöröskereszt utca (III. kerület, Óbuda-Békásmegyer)
  • Megoldatlan
    6
    Megoldatlan
    6

    Beszakadt akna fedlap

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: III. kerület Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata
    Váradi utca (III. kerület, Óbuda-Békásmegyer)
  Vissza az oldal tetejére