Megoldott

nem látszódó zebra

XIII. Göncöl utcában most építettek egy új zebrát a Babér u / Radics Béla u sarkon. Azonban dél felől elég szerencsétlen lett a táblázás. Első alkalommal is csak azért vettem észre az előjelzőt, mert korábban láttam az építkezést. Az előjelző tábla - bár látszik - nem feltűnő, elveszik a többi tábla között. A zebra táblája azonban egyáltalán nem látszik egyik oldalon sem, mert a fák eltakarják. Ráadásul a zebra helyén parkolt korábban egy vontatmányos teherautó, ami most a zebra előtt áll meg. Nem szabálytalan, csak még jobban eltakarja a táblát és a felfestést. A kerékpársáv meg használhatatlan lett tőle. Az átkelő így nem lett biztonságosabb, sőt, nagyobb vélt biztonságérzetet ad nem megfelelő láthatóság mellett.

Mostanában a zebra táblákat felszerelik fényvisszaverő kerettel. Érdemes lenne itt is ellátni az előjelző és a gyalogosátkelőhely táblát is ilyennel.
A bal oldali fasorból az utolsó fát bentebb kellene telepíteni, hogy legalább az a tábla jól látszódjon.
A zebra előtti területen szükséges lenne megtiltani a parkolást egy szakaszon.

20190716_074403 van előjelző, de nem elég hangsúlyos
20190716_074233 kerékpáral nem lehet elférni
20190706_130313 ha nincs itt a teherautó, akkor sem tűnik fel a zebra tábla
20190716_074150 már látszik, de csak az utolsó pillanatban

Probléma helyszíne
Budapest XIII. kerület, Göncöl u. 30

Hozzászólások

  • Töreki Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    Felújították az utat, de ezt a zebrát nem festették fel, csak a tábla van kint. Tudom, hogy a hideg miatt thermoplasztot nem lehet lerakni, de tavaszig ideiglenesen sima festékel felfesthetnék, ahogy...
  • Dr Kardos Angelika lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

  • Járókelő Ügykezelőverified-profile hozzászólt a bejelentéshez.

    Szia Attila!

    Véleményed szerint zárható megoldottként az ügy?
  • Töreki Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    A táblákra raktak fényvisszaverő keretet. Amikor nem parkol előtte autó, talán még észre is venni. Érdemes lenne a parkolást hosszabb szakaszon tiltani.
  • Járókelő Ügykezelőverified-profile hozzászólt a bejelentéshez.

    Szia Töreki Attila!
    Történt fejlemény az elmúlt időszakban? Megoldódott a probléma?
    Köszönjük segítséged és visszajelzésed!
  • Töreki Attila visszajelzésére vár.

  • Ügykezelő Járókelő megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    A XIII. kerület Göncöl utcán a Babér utcánál lévő új kijelölt gyalogos-átkelőhely láthatósága a növényzet és a parkoló sáv miatt valóban problémás lehet, ezért a táblázás módosítá
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 3. Mi ez?

  • Haris Gergely elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Töreki Attila bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére