Megoldott

Lépcsős járdaszegély a kerékpárúton a Kacsa u / Medve u

Hely: A Bem rakpart és a Széna tér között vezető kerékpárút Kacsa utcai szakaszán, a Medve utca kereszteződésében, kb. a Kacsa utca 18 előtt, ahol a járdán vezetett (sárga csíkkal felfestett) kerékpárút keresztezi az úttestet.

Probléma: a járda szegélykövei a kerékpáros használatot megnehezítő módon vannak elhelyezve. Az ember azt várna, hogy szépen leívelik a peremet, hogy tudjon suhanni a kerékpár, erre itt alaposan felkövezik, hogy jó nagyot csattanjon a kerék.

Megoldási javaslat: a perem azon a szakaszán, ahol a kerékpárút lefut az úttestre vegyék ki a szegélyköveket, majd egy kb. fél méter hosszan elnyújtott lejtővel kapcsolják össze a járdán futó kerékpárutat az úttesttel.

Történelem: sok éve, amikor ezt a kerékpárutat kiépítették, akkor jól oldották meg ezt a csatlakozási pontot. Aztán kb. fél év után valami föld alatti vezeték cseréje miatt újraburkolták a környező pár métert, és akkor a kerékpárutat teljesen figyelmen kívül hagyva berakták a járdáknál szokásos szegélyköveket. Az azóta eltelt sok év alatt csattan, és zörög minden ott elhaladó kerékpár.

Probléma helyszíne
Budapest II. kerület, II. kerület

Hozzászólások

  • Nagy Márton hozzászólt a bejelentéshez.

    A "lépcsőt" kijavították, aránylag kellemes rámpára.
    Köszönjük!

    Hogy mikor történt, az nem tudom, mert rég nem jártam arra.
    Megj.: Ugyanez a témája ennek a bejelentésnek is: http://www.jarokelo.hu/budapest/bejelentesek/966/kacsa-utcai-kerekparzuzda
  • Nagy Márton hozzászólt a bejelentéshez.

    A "lépcsőt" kijavították, aránylag kellemes rámpára.
    Köszönjük!

    Hogy mikor történt, az nem tudom, mert rég nem jártam arra.
    Megj.: Ugyanez a témája ennek a bejelentésnek is: http://www.jarokelo.hu/budapest/bejelentesek/966/kacsa-utcai-kerekparzuzda
  • Nagy Márton hozzászólt a bejelentéshez.

    Kitűnő ötlet. Naponta elég sokan járnak arra. Talán van a közelben lakó kerékpáros is, aki érintett a témában, és tud bánni az építőanyaggal.

    Ideális esetben az egy sarokra levő rendőröktől helyszínb...
  • Szabó Pál hozzászólt a bejelentéshez.

    És arra nem gondoltatok, hogy egy kanál maltert odalöttyintsen valaki? Kb. ennyi lenne, az önkormányzatra várhatunk, láthatóan nem kapkodja el a dolgot.
  • Nagy Márton hozzászólt a bejelentéshez.

    Örülök, hogy nagyjából azonos véleményen vagyunk.
    Remélem, hogy megtörténik az ígért változás.
    Addig is hagyjuk nyitva ezt a bejelentést.

    Pár éve a felső szakaszát újították meg ennek a kerékpárútnak...
  • II. kerületi Városfejlesztő Zrt. válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Cím!

    Mi is ismerjük a problémát, ennek a kerékpút-szakasznak nem ez a legnagyobb baja, hanem a vonalvezetés, ami a közelmúlt építkezései alkalmából mindig kicsit változott, mostanra nagyon k...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Az adminisztrátor elküldte az ügyet az illetékesnek: II. kerületi Városfejlesztő Zrt.

  • Nagy Márton bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére