Megoldott

Egyirányú forgalmú út sárga színben pompázik

Az "egyirányú forgalmú út" kresztáblához kísértetiesen hasonlító, de sárga nyíllal készült (talán kínai?) táblát helyeztek el itt-ott az V. kerületben. A térképen jelzett helyen pl.
Kérem a Kresz jogszabályban meghatározott fehér nyíllal rendelkező táblára cserélni őket , amennyiben csakugyan egyirányú utcát kívánnak vele jelezni.

kiegészítés: Úgy tudom, a kresz szól egy bizonyos "sárga háttér"-ről figyelemfelkeltésül, de az nem a tábla belsejét, hanem a jogszabályban meghatározott táblát és mögötte egy plusz hátteret jelentené. Tehát ez NEM az, hanem egy meghatározatlan tábla-újdonság, amely persze eltávolítandó, mert félrevezető.

Probléma helyszíne
Budapest V. kerület, Belváros-Lipótváros, Szabadság tér 14

Hozzászólások

  • g g lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    A kérdéses helyszínen az ideiglenes forgalmi rendben történt ütemváltás során a közúti jelzések rendezése megtörtént. Észrevételüket ezúton is köszönjük.

    Tisztelettel,

    BUDAPEST
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 2. Mi ez?

  • Járókelő András hozzászólt a bejelentéshez.

    A képen is látszik, hogy ez a tábla egy másikra van felszerelve. (Fent kilátszik a piros. Valószínűleg az ideiglenes forgalmi rend miatt, valamelyuk vállalkozó rakta ki. Tényleg szabálytalan, a KRESZ...
  • Járókelő Adminisztrátor elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Rózsa Géza bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére