Megoldatlan

A gyalogátkelőhely előtt kb 30 cm-rel van fölfestve a parkolóhely

FRISSÍTÉS 2019.08.06.:

Rossz a bejelentés indoka, mert a KRESZ szerint formailag valóban nem tilos ott a zebra UTÁN megállni és a parkolóhely felfestés miatt az útkereszteződésben 5 méteren belül is szabályos. Viszont a kerékpársáv vs. gyalogos viszonylatban teljesen beláthatalan és ezért balesetveszélyes a parkolóhely kialakítása és erre az ügyintéző is nagyon gyorsan rájönne ha egyszer kipróbálná 2 lábon is.

-----

FRISSÍTÉS 2019.06.07.:

Jó lenne, ha a Budapest Közút a kerékpárosokat is a forgalom részének tekintené.

-----

A gyalogátkelőhely előtt 30 cm-rel van fölfestve a parkolóhely, ezzel szabálytalanságra (a zebra elé 5m-en belül történő parkolásra) buzdítva a jóhiszemű sofőröket.

Probléma helyszíne
Budapest V. kerület, Belváros-Lipótváros, Akadémia u. 10

Hozzászólások

  • Az adminisztrátor lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Nem érkezett válasz az illetékestől.

  • Sági Katalin elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Lukács Máté elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Lukács Máté megváltoztatta a bejelentés leírását "A gyalogátkelőhely előtt 30 cm-rel van fölfestve a parkolóhely, ezzel szabálytalanságra (a zebra elé 5m-en belül történő parkolásra) buzdítva a jóhiszemű sofőröket."-ról "FRISSÍTÉS 2019.08.06.: Rossz a bejelentés indoka, mert a KRESZ szerint formailag valóban nem tilos ott a zebra UTÁN megállni és a parkolóhely felfestés miatt az útkereszteződésben 5 méteren belül is szabályos. Viszont a kerékpársáv vs. gyalogos viszonylatban teljesen beláthatalan és ezért balesetveszélyes a parkolóhely kialakítása és erre az ügyintéző is nagyon gyorsan rájönne ha egyszer kipróbálná 2 lábon is. ----- FRISSÍTÉS 2019.06.07.: Jó lenne, ha a Budapest Közút a kerékpárosokat is a forgalom részének tekintené. ----- A gyalogátkelőhely előtt 30 cm-rel van fölfestve a parkolóhely, ezzel szabálytalanságra (a zebra elé 5m-en belül történő parkolásra) buzdítva a jóhiszemű sofőröket."-ra.

  • Gepi Merse hozzászólt a bejelentéshez.

    Rossz a bejelentés indoka, mert a KRESZ szerint formailag valóban nem tilos ott a zebra UTÁN megállni és a parkolóhely felfestés miatt az útkereszteződésben 5 méteren belül is szabályos. Viszont a ker...
  • Szász László hozzászólt a bejelentéshez.

    Jó lenne, ha a Budapest Közút a kerékpárosokat is a forgalom részének tekintené.
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    A KRESZ szerint tilos megállni a gyalogosátkelőhely előtt személygépkocsival, motorkerékpárral, segédmotoros kerékpárral, kerékpárral és kézikocsival 5 méter, egyéb járművel 15 mé
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 3. Mi ez?

  • Járókelő Adminisztrátor elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Rózsa Géza bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére