Válaszra vár

Corvin úti gyalogos- és kerékpáros átkelő lámpa

A Corvin úti gyalogos- és kerékpáros átkelőben elhelyezett jelzőlámpa immár 6 éve borzolja az arra közlekedők idegeit. Hibás programozása szabálytalanságra ösztönzi a gyalogosan- és a kerékpárral közlekedők nagy részét, mivel a gyér gépjárműforgalom ellenére, másfél perces lámpaciklusokban mindössze ~10 másodperc jut a gyalogosnak és kerékpárosnak, ez is csak akkor, ha előzőleg időben sikerül gombot nyomniuk. https://youtu.be/Ai_aupBw9N4

A Védgát utca felől érkező gépjárműveket innen 70 méterre, a Corvin csomópontban úgy is "megfogja" egy másik lámpa. Megfigyeléseim alapján, a csomópontból érkezők (Kossuth Lajos utca, Teller Ede út, Weiss Manfréd út) jelentős része pedig nem ebben az irányban folytatja tovább az útját, azaz a szóban forgó átkelőt egyáltalán nem érintik.

Kérem tehát az illetékest, hogy forgalomszámlálási adatokkal alátámasztani szíveskedjen a Corvin úti gyalogos- és kerékpáros átkelőjéhez tartozó jelzőlámpa létjogosultságát. Amennyiben úgy találta, hogy jó ok van annak fenntartására, abban az esetben - ugyanezen adatok alapján - vizsgálja meg, hogy van-e olyan időszak, amikor a lámpa sárgán villogóra állítható, azzal meggyorsítandó a gyalogos és kerékpáros átkelést.

Javaslataim a megoldásra (a legdrasztikusabb beavatkozásoktól kezdve):
1 - Az átkelő lámpáinak teljes megszüntetése
2 - Az átkelő lámpáinak sárga villogóra állítása
Következmény mindkét esetben: Az elsőbbségi viszonyok nem változnának, a gyalogosátkelőhelyen a gyalogosnak-, a kerékpárút átvezetésen pedig a gépjárműveknek lenne elsőbbsége, a kerékpárossal szemben (mint ahogyan az egyébként jelenleg is van). A gyalogosok és a kerékpárosok is sokkal hamarabb találnának olyan rést, amikor legálisan(!) át tudnak kelni. https://youtu.be/rMjgOXUffTQ

3 - Az átkelő lámpáinak sárga villogóra állítása csúcsidőszakokon kívül (az időszak megállapítása az üzemeltető méréseit alapul véve)
Következmény: Legalább csúcsidőn kívül elkerülhetőek lennének a felesleges 1-1,5 perces várakozási idők. https://youtu.be/u6YN5-1hiJE https://youtu.be/BWP-8hyLDXo

4 - Az átkelő lámpáihoz tartozó gombok üzemen kívül helyezése
5 - Az átkelő lámpáihoz tartozó gombok üzemen kívül helyezése csúcsidőben (az időszak megállapítása az üzemeltető méréseit alapul véve)
Következmény: A kerékpárosoknak legalább nem kellene teljesen megállni és leszállni a kerékpárról a gombnyomás érdekében, valamint minimális esélyt kapnának arra, hogy éppen zöldre érjenek oda (ez a kötelező gombnyomás miatt ugyanis jelenleg lehetetlen). https://youtu.be/mJSrMqZahiU

6 - Az átkelő lámpáihoz tartozó gombok egy ciklus alatt többször is aktiválhatnák a zöld jelzést
Következmény: Legalább felére csökkenthetné a gombnyomás utáni felesleges várakozási időket.

7 - Az átkelő lámpáihoz tartozó gombok időablakának elnyújtása
Következmény: Elkerülhető lenne az a bosszantó jelenség, miszerint éppen lecsúszunk a ciklusról. Számtalanszor előfordul, hogy a gomb megnyomása után látszik a Kossuth Lajos utca irányából a csomópont felé megindul a forgalom (azaz a szóban forgó átkelőbe kizárólag ebből az irányból a jobbra kanyarodó sávból érkezhetnek gépjárművek), ennek ellenére az átkelőben nem vált zöldre a gyalogos- és kerékpáros átkelő lámpája, így végig kell várni a másfél perces ciklust. https://youtu.be/2D0Rejv4eSI https://youtu.be/mhzFAVj8Ppw https://youtu.be/j4ZEjOkm8xE

Kérem, hogy ezúttal döntsenek egy drasztikusabb megoldás mellett, mert az elmúlt 6 év alatt történt utóvizsgálatok nem hozták meg a kívánt eredményt. A jelenlegi helyzet az, hogy 10-ből 8 gyalogos / kerékpáros vagy eleve elkerüli ezt az átkelőt, vagy nem foglalkozik a gomb nyomkodásával, egyszerűen átkel a piros jelzésen, amikor éppen nincs keresztirányú forgalom, ennél pedig szerintem bármelyik megoldás jobb lenne... https://youtu.be/qtlaEnUnfnk https://youtu.be/QDwHJoMPmHg

Válaszát előre is köszönöm.

Probléma helyszíne
Budapest XXI. kerület, Csepel, Corvin út 18

Hozzászólások

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére