Megoldásra vár

Rendszeresen fennakadnak az autósok a Mexikói úti villamossíneken

Anonim Járókelő

Régebben is többször előfordult, de úgy tűnik, hogy mostanában egyre gyakoribb, hogy a figyelmetlen autósok a Mexikói úti villamosvágányra kanyarodnak (hiszen addig is a síneken kellett közlekedni az Erzsébet királyné útján, joggal gondolhatják, hogy a továbbiakban is ott kell) és a kocsit a tűzoltóknak kell kiemelniük a "talpfákról" (jelentős fennakadást okozva ezzel a 3-as és 69-es villamosok forgalmában).

November 22-én éjszaka például egy fekete autó sofőrje próbált - sikertelenül - a talpfákon autózni (azt a képet nem én készítettem), pár nappal később fényes nappal láttam, hogy tolat vissza egy szerencsésebbnek mondható delikvens, ma pedig lehetőségem volt végignézni (és lefényképezni), ahogy egy ezüst autót húznak ki a kavicsokról a tűzoltók.

Úgy tűnik, hogy hiába vezették be a szép új sárga táblát (sínek keresztbe áthúzva, hogy a továbbiakban nem alkalmas a villamospálya autóval való közlekedésre), mert a sofőrök vagy nem veszik észre, vagy figyelmen kívül hagyják a jelzést.

Éppen ezért úgy gondolom, hogy néhány helyen (mint mondjuk a Mexikói út - Erzsébet királyné útja kereszteződésénél is), szükség lehet a villamospálya kiegészítő védelmére.

Egyfajta megoldás lehetne, hogy az eredetileg a villamossínekkel párhuzamosan haladó ún. "betonsüveget" (képen mutatom) ezúttal a sínekre majdnem merőlegesen helyeznék el (valószínűleg a villamos alja magasabban van, így elférne fölötte, ha mégse, akkor esetleg pici süllyesztéssel lehet a magasságproblémát orvosolni), továbbá a többnyire éjszaka történő ráfutások miatt sárgára is lehetne festeni őket, hogy még inkább figyelemfelkeltőek legyenek. (Az egyik képen sárga pöttyökkel próbáltam szemléltetni az elgondolásomat.)

Kérem a javaslatom megfontolását és ha megoldható, akkor kérem a problémás szakaszokon (elsődlegesen a jelen bejelentésben hivatozott helyszínen) a megvalósítást.

Előre is köszönöm szépen a figyelmetlenebb autósok nevében is. :D

Probléma helyszíne
Budapest XIV. kerület, Zugló, Erzsébet királyné útja 7

Hozzászólások

  • Ördög Angyalka hozzászólt a bejelentéshez.

    Köszönjük, így már sokkal jobb. :D
  • Ördög Angyalka hozzászólt a bejelentéshez.

    Mivel a legtöbb ráfutás este történik, ezért praktikus lehet pici pirosan világító fények beépítése az aszfaltba, mint ahogy a Nagy Lajos király útján is van a Mogyoródi útnál. Szabad jelzésnél felkap...
  • Ördög Angyalka hozzászólt a bejelentéshez.

    Nemrég láttam egy autóst, akinek fényes nappal sikerült bekanyarodni kis ívben jobbra, de még időben kapcsolt és kitolatott...
    Közben feltűnt, hogy a jelzőlámpa is hibás lehet a sínrefutásokban, ugyan
    ...
  • Városjáró Blog hozzászólt a bejelentéshez.

    Amita az eszemet tudom, mindig ilyen volt itt a vonalvezetés, de csak mostanában kezdenek páran a sínre szánkázni. Mi lehet az oka?
    Egyébként egy ideje külön sárga tábla is van kint, hogy ne hajstana...
  • Biciklis Anita megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    A Mexikói úton villamospályára ráhajtással kapcsolatban az alábbi választ adjuk: Intézkedtünk a helyzet további közúti jelzésekkel történő jelzéséről. (Előjelző tábla, „mindkét ir
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 3. Mi ez?

  • Ördög Angyalka hozzászólt a bejelentéshez.

    Elég sürgősen kellene megvizsgálnia a helyzetet, mert ezt a szerencsést épp ma videóztam. Sikerült visszatolatnia a sofőrnek, így nem volt különösebb fennakadás. És jelzem, megint este volt...
  • Ördög Angyalka hozzászólt a bejelentéshez.

    Elég sürgősen kellene megvizsgálnia a helyzetet, mert ezt a szerencsést épp ma videóztam. Sikerült visszatolatnia a sofőrnek, így nem volt különösebb fennakadás. És jelzem, megint este volt...
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Ma le is ment az RTL hiradóban, a közútkezelő azt ígéri, megvizsgálja.
  • Járókelő Cila hozzászólt a bejelentéshez.

    Ez egy tök jó bejelentés!
  • Járókelő András hozzászólt a bejelentéshez.

    Angolok képesek tüskés fizikai akadályz rakni a sínekre mielőtt ilyen pálya kezdődik. Ahhol sok ráhajtás volt ott ezt megoldottak. A magyar jogszabályok szerint erre nincs lehetőség. Ez túl sok papírm...
  • Biciklis Anita hozzászólt a bejelentéshez.

    Mostanában sok helyen raktak ki erre vonatkozó figyelmeztető táblát. Pl. a Terebesi útnál és az Éles saroknál. Szerintem itt is jó lenne egy olyan.
  • Járókelő Gergő hozzászólt a bejelentéshez.

    Tanuljunk a svédektől. :) https://www.youtube.com/watch?v=GR9WkNptF5c
    A hangja mondjuk szörnyű, de szerintem a kitáblázásnál és az útburkolati jelnél is hatásosabb lehet.
  • Füleki Flavián elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére