Megoldásra vár

Új gyalogátkelőhely és sebességkorlátozás

Indokoltnak látnám új gyalogátkelőhelyek létesítését a II. Rákóczi Ferenc úton a Lámpás utca és a Vízművek lakótelep közötti szakaszon, praktikusan az Almafa- és a Szilvafa utcai buszmegállók közelében. Az út jelentős forgalmat bonyolít, a sebességkorlátok pedig 60 km/h-ra vannak megemelve, így az átkelés egyes időszakokban problémás és veszélyes.

Az igény elbírálásakor a baleseti statisztikákat is kérem figyelembe venni. Kérem döntsenek felelősen új gyalogátkelőhelyek létrehozásáról, illetve az átkelőhelyek környékén a legnagyobb megengedett sebességek korlátozásáról.

Legutóbbi három halálos gázolás:
2018. 11. 26. - http://www.police.hu/hu/hirek-es-informaciok/utinfo/baleseti-hirek/halalos-baleset-tortent-csepelen-0
2018. 07. 23. - http://www.police.hu/hu/hirek-es-informaciok/utinfo/baleseti-hirek/halalos-baleset-tortent-csepelen
2017. 04. 17. - http://www.police.hu/hu/hirek-es-informaciok/legfrissebb-hireink/kozlekedesrendeszet/halalos-gazolas-tortent-csepelen

Válaszát előre is köszönöm.

Probléma helyszíne
Budapest XXI. kerület, Csepel, II. Rákóczi Ferenc utca 323

Hozzászólások

  • Járókelő Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    Mivel életek múlnak rajta, biztosan meg lehet oldani egyszerűbben is. Nem kell beruházni ahhoz, hogy felfessenek egy zebrát és kihelyezzenek egy villogó sárga lámpát.
    Hany embernek kell meghalni, hogy...
  • Szalai Krisztina megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    Tárgyi megkeresése kapcsán az alábbi tájékoztatást adjuk:

    A XXI. ker. II. Rákóczi Ferenc úton mind a Szilvafa utcai, mind az Almafa utcai buszmegálló térségében indokoltnak tartj
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 4. Mi ez?

  • Lukács Máté elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Konta Zoltán bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére