Megoldatlan

Illegális közterület-foglalás a Bimbó úton?

Először 2 és fél éve jelentettem be az alábbi problémát, akkor az önkormányzat azt válaszolta, hogy mivel az autók nem foglalják el az egész járdát, csak a felét, ezért nem fog intézkedni. A jelen bejelentés előzménye itt elérhető: https://jarokelo.hu/bejelentesek/budapest/9071/aldatlan-parkolasi-helyzet-a-bimbo-uton
Az önkormányzat válasza annál is inkább furcsa volt, mivel ezen a szakaszon egyáltalán nem megengedett a járdán várakozás, aminek feltehetőleg az az oka, hogy az út túloldalán nincs is járda, vagyis a gyalogos közlekedés csak ezen az oldalon lehetséges. A Bimbó út 130. előtt parkoló autók évek óta elfoglalják a járda nagy részét, gyakran a gyalogosokat - babakocsival, kerekesszékkel közlekedőket - lekényszerítve az igen nagy forgalmú úttestre (a menetrend szerinti 149-es busz is itt közlekedik). A probléma azóta is fennáll, sőt még furcsább fordulatot vett a történet: a lakók elkezdték maguk között felosztani a ház előtti járdaszakaszokat, kis táblácskákat helyezve ki az ingatlan kerítésére, amelyek jelzik, hogy melyik rendszámú autó hova álljon. Hacsak az önkormányzat nem adott ki közterület-foglalási engedélyt az adott járdaszakaszra (ami fura volna, hiszen az parkolásra teljesen alkalmatlan), akkor itt bizony felmerül az illegális közterület-foglalás gyanúja. Kérném az önkormányzat állásfoglalását, mielőtt a ház lakói körbekerítik az egész utcát, és azt saját tulajdonuknak nyilvánítják.

Probléma helyszíne
Budapest II. kerület, Bimbó út 130

Hozzászólások

  • Járókelő András hozzászólt a bejelentéshez.

    Sehol sincs megállni tilos tábla, így az úttesten szabályos lenne megállni, a járdán viszont nem engedélyezi semmi, így ez szabálytalan.
  • Járókelő gus hozzászólt a bejelentéshez.

    Köszönöm nektek az erőfeszítést, azt pedig szomorúan és aggodalommal állapítom meg, hogy az önkormányzatot nem érdekli, kik használják engedély nélkül, szabálytalanul és más kerületi lakosokat akadály...
  • Lukács Máté hozzászólt a bejelentéshez.

    Mert az illetékes háromszor megkapta a bejelentést, választ pedig nem adott a felmerült problémára.
    Abban az esetben, ha 1 éven belül válasz érkezik a bejelentésre és a kifogásolt probléma is megszűni...
  • Járókelő gus hozzászólt a bejelentéshez.

    Miért került a bejelentés "megoldhatatlan"-ként lezárásra?
  • Lukács Máté lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Megoldhatatlan.

  • Lukács Máté elküldte az ügyet az illetékesnek: II. kerület Közterület-felügyeleti Csoport

  • Járókelő gus hozzászólt a bejelentéshez.

    Több mint 2 hónapja nem történik semmi ebben az ügyben. Pedig az önkényes közterület-foglalás és a szabálytalan várakozás nem tűnik bonyolult helyzetnek.
  • Járókelő András hozzászólt a bejelentéshez.

    Most is parkoltak ott, próbáltam hívni a közterület felügyeletet eredménytelenül.
  • Járókelő Adminisztrátor elküldte az ügyet az illetékesnek: II. kerület Közterület-felügyeleti Csoport

  • Járókelő gus hozzászólt a bejelentéshez.

    A helyzet azóta is változatlan. Az önkormányzat nem válaszol?
  • Lukács Máté elküldte az ügyet az illetékesnek: II. kerület Közterület-felügyeleti Csoport

  • Lukács Máté megváltoztatta a bejelentés illetékesét "II. kerületi Polgármesteri Hivatal"-ról "II. kerület Közterület-felügyeleti Csoport"-ra.

  • Járókelő gus hozzászólt a bejelentéshez.

    Egyébként tegnap, amikor a fotót készítettem, hívtam a közterület-felügyeletet, de nem vették fel a telefont.
  • Járókelő gus hozzászólt a bejelentéshez.

    Kedves Balázs! Itt azért nem csak szabálytalan parkolásról van szó, amit helyszíni fellépéssel kellene "elcsípni", hanem arról, hogy ezen a szakaszon az önkormányzat évek óta bevallottan eltekint az e...
  • Fülöp Balázs hozzászólt a bejelentéshez.

    Kedves Bejelentő!
    Köszönjük bejelentésed! Tapasztalatunk alapján a szabálytalan parkolással kapcsolatos ügyeknél a legtöbb esetben az azonnali helyszíni fellépés a célravezető, ezért arra kérünk, hog...
  • Járókelő gus hozzászólt a bejelentéshez.

    Ma 7(!) autó parkolt itt szabálytalanul gyakorlatilag az egész járdát elfoglalva. Némelyikük az úttestre is lelógott, azok miatt meg a 149-es busz nem fért el rendesen.
  • Anonim felhasználó hozzászólt a bejelentéshez.

    A parkolás ezen a módon szabálytalan, ez vitán felül áll. Gondolom valaki elkezdte, és mivel nem bütetnek, a többi követte. Ez a hozzálállás az önkormányzat részéről - nem tudok pontosabb kifejezést e...
  • Lukács Máté elküldte az ügyet az illetékesnek: II. kerületi Polgármesteri Hivatal

  • Járókelő gus bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére