Válaszra vár

Ami várható volt, most megtörtént

Tisztelt Járókelő.hu, tisztelt Önkormányzat, tisztelt illetékes Hivatal!

Sajnos bekövetkezett az, amire lehetett számítani, hogy előbb - utóbb megtörténik.
Elütöttek egy kerékpárost a járdán a Laborfalvi Róza utca és a Deák Ferenc utca (sétány) találkozásánál, ahol a Laborfalvi utcát keresztezi egy "fekvőrendőrnek álcázott" magasított járda szakasz.

Az autósok 95 %-a sajnos nincs tisztában azzal, hogy az ott járda (nem figyelmezteti őket erre semmi) és a gyalogosoknak van elsőbbségük, ennélfogva nem is állnak meg, ráadásul az évek alatt annyira megsüllyedt a magasított járda szakasz, hogy az autóknak nem okoz gondot átszáguldani rajta 60 km/h-val is akár! Tehát eredeti funkcióját teljesen elvesztette, sem mint forgalomcskkentő eszköz nem állja meg a helyét, de sajnos félreérthető volta miatt a gyalogosokat is megzavarja, hamis biztonságérzetet adva nekik.

Az akadályt igaz, hogy jelzi tábla mindkét oldalon, de ezen kívül nincs az autósoknak semmilyen figyelmeztetés, hogy ez itt egy lakóövezet, nem pedig főútvonal, hogy lassítsanak mert gyerekek, járókelők vannak (iskola, óvoda a közvetlen közelben). Rengeteg autós ezt az útvonalat átvágásnak, levágásnak használja, tehát nem is a lakótelepről jönnek, csak szeretnének errefelé menekülőútvonalat találni.

Amúgy az egész lakótelepen sehol nincs kihelyezve lassításra felhívó tábla, vagy lakóövezetet jelző tábla, valahogy a tervezésnél ez kimaradt és bizony manapság már nagyon hiányzik!

Köszönöm ha elolvassák és ha elgondolkodnak a probléma megoldásán.

Probléma helyszíne
Budapest IV. kerület, Újpest, Laborfalvi Róza u. 5

Hozzászólások

  • Újpesti Lakos hozzászólt a bejelentéshez.

    Kedves Gáspár! Az ott nem egy jobbkezes kereszteződés. Ahogy a bejelentés szövegében is megírtam, az ott járda, ami keresztez egy másik utcát. (A sétálóutca keresztezi a normál utat, a "kereszteződés...
  • Erdélyi Gáspár hozzászólt a bejelentéshez.

    Az ott egy jobkezes kereszteződésnek tűnik a számomra...

    Google Street View-n nem látom a fotón látható "Mindkét irányból behajtani tilos" tábla párját.
  • K. Edina elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Újpesti Lakos hozzászólt a bejelentéshez.

    A buckát jelző táblák:
  • Újpesti Lakos bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Megerősítésre vár
    1
    Megerősítésre vár
    1

    őrült lámpaprogram

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Görgey Artúr utca (IV. kerület, Újpest)
  • Megoldásra vár
    1
    Megoldásra vár
    1

    inkonzisztens táblázás

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    József Attila utca (IV. kerület, Újpest)
  • Megoldásra vár
    2
    Megoldásra vár
    2

    Lekopott kanyarodósáv

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Tél utca (IV. kerület, Újpest)
  Vissza az oldal tetejére