Megoldatlan

Parkolás a Fogarasi parkban

A Fogarasi parkban a parkolással sok baj van, ötleteimet sorolom:

Kék sáv (lásd a csatolt képe(ke)t):
A kékkel jelzett területen jelenleg járda van, amit javaslok megszüntetni
a következők miatt. Első ok: senki nem használja. Nem vezet sehonnan, sehová.
Második ok: a citromsárgával jelzett
járdaszakaszt nagyon is használják az itt lakók, de ez sokszor lehetetlen az itt parkoló
autók miatt. Ami ugyan szabálytalan, de ettől még sokan parkolnak itt. Viszont ha a kékkel jelzett,
nem használt járdaszakaszt megszüntetnék (és a sárgát pollerekkel vagy egyéb módon védenénk) az autósok
átszoknának a túloldalra, ahol szabályosan tudnának parkolni és a citromsárga járdán is el lehetne tolni egy babakocsit.

Zöld sáv:
Eredetileg füvesített szakasz volt, de az itt parkoló autók miatt a fű kipusztult, jelenleg kátyús saras felület.
javaslom ennek a résznek az aszfaltozását.

Narancssárga:
Jelenleg részben az autók által kijárt gödrös, saras rész, részben füves terület. Javaslom minimálisan a saras rész
burkolását az áldatlan állapotok miatt. Megfontolás tárgyát képezheti a jelenleg füves rész (kb. 25%) leburkolása,
valamelyest enyhítendő a krónikusan kevés parkolóhely problémáját.

Piros sáv:
Javaslom a piros rész burkolását mivel a Fogarasi park 5 előtt parkoló hosszabb (kombi vagy kisteher gépjárművek)
jelenleg is rendszeresen felparkolnak erre a területre, ezzel rendezetlen állapotot

Lila vonal:
Pollerek kihelyezése, a zöldfelület további csökkenésének elkerülése végett.

(megjegyzés: a fényképet erősen retusáltam, így megtévesztő lehet, a "parkoló" általában teljesen tele van).)

Probléma helyszíne
Budapest XIV. kerület, Zugló, Fogarasi út 49

Hozzászólások

  • Lukács Máté lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Megoldhatatlan.

    A bejelentéstől számított 1 év alatt nem oldódott meg a probléma.
  • Schmauder Tamás visszajelzésére vár.

  • Lukács Máté megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Zuglói Zrt. hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt Bejelentő!
    Tájékoztatjuk, hogy Budapest Főváros XIV. Kerület Zugló Önkormányzata az önkormányzat által biztosítandó helyi közszolgáltatási feladatok lebonyolítását a Zuglói Zrt. útján látja e
    ...
  • Járókelő Adminisztrátor elküldte az ügyet az illetékesnek: XIV. kerület Zuglói Városgazdálkodási Közszolgáltató Zrt.

  • András Bognár hozzászólt a bejelentéshez.

    Csak 1-2 példa,hogy mennyire "gyorsan" reagálnak a bejelentésekre,ha egyáltalán foglalkoznak vele:-decemberben bejelentett roncs még mindíg nincs elszállítva.
    -októberben bejelentett kátyú csak panasz...
  • Németh Zs. hozzászólt a bejelentéshez.

    Jó kis összefoglaló lett, esetleg tudna hasonló javaslatokat tenni a Fogarasi út túloldalán lévő parkra vonatkozóan is? Ott is áldatlan állapotok uralkodnak a parkolás terén.
  • Haris Gergely elküldte az ügyet az illetékesnek: XIV. kerület Zuglói Városgazdálkodási Közszolgáltató Zrt.

  • Schmauder Tamás bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Megoldásra vár
    4
    Megoldásra vár
    4

    Rendszeres tilos parkolás garázskapuba lógva

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: XIV. kerület Zuglói Városgazdálkodási Közszolgáltató Zrt.
    Ilka utca (XIV. kerület, Zugló)
  • Megoldásra vár
    1
    Megoldásra vár
    1

    Szabálytalan veszélyes parkolás

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: XIV. kerület Zuglói Önkormányzati Rendészet
    Rákospatak park (XIV. kerület, Zugló)
  • Megoldásra vár
    3
    Megoldásra vár
    3

    Folyamatos járdát elfoglaló parkoló autók

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: XIV. kerület Zuglói Önkormányzati Rendészet
    Egyenes utca (XIV. kerület, Zugló)
  Vissza az oldal tetejére