Megoldott

Hogyan lesz egy parkból (Népliget) parkoló...

A Népligetben, a Planetáriumtól a Vajda Péter út felőli sétányszakaszt "felfedezték" a parkolni vágyó autósok.
A múlt héten még csak egy fecskét láttam, aki be mert állni a sétányra. A csatolt fotók a tegnap délelőtti állapotot mutatják. Ma délelőtt már 22 db autót számoltam össze, amelyek szép szabályos rendben parkoltak a forgalom elől elvileg elzárt területen.
Az ok gondolom, abban keresendő, hogy fizetőssé tették a parkolást a Pöttyös utcai metrómegálló környékén az Üllői út mindkét oldalán, kerestek hát az ingázók új helyet.
Ez közelebb is van a városközponthoz, ráadásul ingyenes is - igaz, szabálytalan...
Két probléma is keletkezett:
Egyrészt semmi keresnivalójuk nincs ezeknek a járműveknek egy közparkban.
Másrészt most tovább jönnek a városközponthoz közelebb, nagyobb forgalmat generálva az Üllői úton.
Biztosan az a cél, hogy a Népligetből parkoló legyen?
Amennyiben nem, kérjük, hogy valamilyen hathatós intézkedéssel tegyenek ez ellen valamit.

Probléma helyszíne
Budapest X. kerület, Kőbánya, Soó Miksa stny.

Hozzászólások

  • FÖRI Fővárosi Önkormányzati Rendészet válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    III/3697/3/2017 Tájékoztatás
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Járókelő Adminisztrátor lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

  • Járókelő Szilvia hozzászólt a bejelentéshez.

    A semminél jobb megoldás. Alulról jövő kezdeményezésnek tűnik....
  • Novák Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    "Megoldották"..arrébb húzták a betonelemeket, így kocsival nem lehet behajtani, cserébe beszűkítették a kerékpárutat
  • Járókelő Szilvia hozzászólt a bejelentéshez.

    Ugyanez videókon is látható,
    SanskritFritz jóvoltából:
    https://www.youtube.com/playlist?list=PLJbQepO9d3_lSk0Y8wi1W4aoRrea-pCwA
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Akik ott igazoltatni szoktak, nem rendőrök, hanem közterület felügyeletesek. Legközelebb nyugodtan tessék odamenni hozzájuk, és kérje fel őket az intézkedésre. Ha nem hajlandóak rá, akkor tegyen hivat...
  • Járókelő Szilvia hozzászólt a bejelentéshez.

    Ma délelőttre a sétány forgalomtól (elvileg) elzárt területén a parkoló gépjárművek száma 35-re nőtt. Alakul már...
  • Novak Csaba hozzászólt a bejelentéshez.

    Na, más sem hiányzik, mint hogy kocsiparkolónak használjanak egy közparkot átszelő kerékpárutat. Aztán jöhetne a nem használt gyepek felszámolása, a kihasználatlan fák kivágása, meg a közlekedésre szá...
  • Járókelő Szilvia hozzászólt a bejelentéshez.

    Ma délelőtt 19 autó állt bent a kerékpárúton. A rend őrei a Hungária körút felől bejött kamionnal foglalkoztak, de a bent, szabálytalanul parkolókat "nem vették észre".
  • Novák Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    Az autók bizony akadályoznak. Akik bent állnak azok a ki- és behajtásukkal, valamint ki tudja meddig fognak bemerészkedni. A kint állók pedig kitakarják a kereszteződéshez érkező kerékpárost, ami balesetveszélyes.
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    A második képen az látszik, hogy kerékpár úton parkolnak, ez egyértelműen szabálytalan. Más kérdés, hogy akadályoznak-e valakit ott azok az autók. Az önkormányzatoknak kötelességes rendezett parkolás...
  • Fónai Kende elküldte az ügyet az illetékesnek: FÖRI Fővárosi Önkormányzati Rendészet

  • Fónai Kende megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Az illetékes"-ról "FÖRI Fővárosi Önkormányzati Rendészet"-ra.

  • Járókelő Szilvia bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    8
    Válaszra vár
    8

    Rendszeres járdán parkolás

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: FÖRI Fővárosi Önkormányzati Rendészet
    Dékán utca (II. kerület)
  • Kiegészítésre vár
    1
    Kiegészítésre vár
    1

    Járdán parkoló autó

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: X. kerület Kőbányai Közterület-felügyelet
    Szőlőhegy utca (X. kerület, Kőbánya)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Lerobbant gépjármű

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: X. kerület Kőbányai Közterület-felügyelet
    Teherkocsi utca (X. kerület, Kőbánya)
  Vissza az oldal tetejére