Megoldatlan

Veszélyes gyorshajtás a Francia úton

A Francia út Thököly út és Erzsébet királyné útja közötti szakasza csendes, biztonságos lakóutca, így kerékpárral az erre a célra alkalmatlan Hungária körút megfelelő alternatívája - lehetne, ha a kivéve célforgalom táblát ignorálva nem használnák az utcát a torlódások elkerülésére autóval, a keskeny utcában gyakran nagy sebességgel, balesetveszélyesen előzve az erre haladó kerékpárosokat.
A "dugókerülő", balesetveszélyes úthasználat jellemzően az Erzsébet királyné útja felé haladva fordul elő. Ezért a probléma áthidalható a Francia út egyirányúsításával az Erzsébet királyné útja felől a Thököly út felé, amit az utca szélessége is indokol. Javasolt továbbá 30 km/h sebességkorlátozás és sebességcsökkentő küszöb vagy útakadály. A kerékpáros használat az egyirányúságot feloldó "kivéve kerékpár" táblával továbbra is biztosítható.

Probléma helyszíne
Budapest XIV. kerület, Zugló, Francia út 54-55

Hozzászólások

  • Az adminisztrátor lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Nem érkezett a bejelentőtől visszajelzés.

  • Erdős Zoltán hozzászólt a bejelentéshez.

    A probléma nem oldódott meg. Csúcsforgalomban egyre többen választják "egérútnak" ezt a kis utcát.
  • Erdős Zoltán visszajelzésére vár.

  • Erdős Zoltán hozzászólt a bejelentéshez.

    A válasz nem nyújt megoldást a problémára, ezért nem fogadom el. A helyi forgalom minimális, az ennél sokkal nagyobb, ide nem való átmenő forgalmat valahogyan kezelni kell.
  • Sági Katalin megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    A Francia út (Thököly út – Erzsébet királyné útja közötti szakasz) egyirányúsításái javaslatra az alábbi választ adjuk:
    A javasolt egyirányúsítás az út menti ingatlanok (elsősorba
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 2. Mi ez?

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    YES! :-)
  • Sági Katalin elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Erdős Zoltán bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Megoldásra vár
    2
    Megoldásra vár
    2

    Kiégett a zöld

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Zoltan Pongracz
    Illetékes: Budapest Közút
    Mexikói út (XIV. kerület, Zugló)
  • Megoldásra vár
    1
    Megoldásra vár
    1

    Tábla

    Beküldés ideje:
    Beküldte: András Bognár
    Illetékes: Budapest Közút
    Bácskai utca (XIV. kerület, Zugló)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Láthatatlan zebra

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapest Közút
    Mexikói út M (XIV. kerület, Zugló)
  Vissza az oldal tetejére