Megoldott

Máris nekimentek az új táblának a gyorshajtók

Két héttel ezelőtt zárult le az új, biztonságosabb átkelést szolgáló középsziget épitése a Gábor Áron utca/ Endrődi Sándor utca kereszteződésben, amelynek nagyon örülünk. Új forgalmi rend is lett, új kanyarodási sávot létesítettek a lejtőn felfelé.

Sajnálatos módon, a gyorshajtás nem ismer határokat nálunk, és tegnap este nagy csattanással nekiment valaki a középszigetben levő táblaoszlopnak. Az oszlop ferdén áll, mindjárt leesik, és a lenti kék tábla megsérült. Szerencsére nem állt éppen senki a középszigeten. Lehet, hogy azt gondolhatják, hogy ez csak egy egyedi eset, és nem lesz többé ilyen, de mint itt lakó 99%-osan azt mondhatom, hogy nem az. Egész nap, de főleg este száguldoznak nálunk az autók a lejtőn felfelé menetben.

Kérem, hogy cseréljék ki a lengő oszlopot, és a kék táblát. De ahhoz, hogy ne legyenek halálos kimenetelű balesetek, mindenképpen ennél többet kell csinálni. Kérjük, hogy helyezzék el a táblaoszlop elé egy kúp formájú betonterelőt, amelyekkel például a nemrég létesített/felújított villamosmegállóknál találkozhatunk (pl. Rudas Gyógyfürdőnél is van egy). Világítsák meg az átkelőhelyet, hogy jól legyen este látható, vagy helyezzék ki egy olyan lámpát, amely olyan szögben fog este rávilágítani a gyalogos-átkelőhely táblára, hogy az az autós számára világítson. Esetleg vizsgálják meg, hogy milyen felfestés, kitáblázás segíthetne még. Egy sebességmérő is tökéletes lenne.

Köszönöm,
Hajnal Arnold

Probléma helyszíne
Budapest II. kerület, Gábor Áron u. 51

Hozzászólások

  • Sági Katalin lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

  • Hajnal Arnold hozzászólt a bejelentéshez.

    Friss képek
  • K. Edina megváltoztatta a bejelentés állapotát "Megerősítésre vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Hajnal Arnold hozzászólt a bejelentéshez.

    Budapest Közút tegnap:

    Tisztelt Hajnal Arnold Úr!

    A Gábor Áron utca – Endrődi Sándor utca csomóponti észrevételeivel kapcsolatban az alábbi tájékoztatást adjuk.

    A közelmúltban forgalomszámlálást
    ...
  • Hajnal Arnold visszajelzésére vár.

  • Hajnal Arnold hozzászólt a bejelentéshez.

    Váratlan fordulat... Ja nem
  • Györkös Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    Ezek szerint ennyit ért a BKK Zrt. fényvisszaverős csodatáblája.
  • Hajnal Arnold hozzászólt a bejelentéshez.

    .
  • Hajnal Arnold hozzászólt a bejelentéshez.

    .
  • Hajnal Arnold hozzászólt a bejelentéshez.

    Ilyeneket kellene kirakni a fehérre srafozott út részére. (fotó: Csehország)
  • Hajnal Arnold hozzászólt a bejelentéshez.

    Úgy néz ki, már nem érte meg a Közútnak annyiszor cserélgetni a gyalogátkelő táblát, úgyhogy most egy sima, régi táblát raktak ki, ami nem fényvisszaverő :( ... Viszont már ott van a második kikerülés...
  • Hajnal Arnold hozzászólt a bejelentéshez.

    2 nap alatt megint nekimentek (8. sérülés)
  • Györkös Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    Semmi probléma, meg fog oldódni a kérdés. Megszokják az autósok és minden rendben lesz. Elég lesz néha arra kerülni a járőrkocsival. Ne pattogjon az állampolgár annyit!
  • Hajnal Arnold hozzászólt a bejelentéshez.

    Írtam nekik egy e-mailt, majd posztolom a választ.
  • Hajnal Arnold hozzászólt a bejelentéshez.

    Megkérdezhetem a kedves BK Zrt.-tól, hogy amikor pótolják a táblákat, akkor miért mindig lejjebb rakják a táblákat, amikor azt írják, hogy a megoldásuk az, hogy feljebb rakják??? És az is érthetetlen...
  • Hajnal Arnold hozzászólt a bejelentéshez.

    *oldódni
  • Hajnal Arnold hozzászólt a bejelentéshez.

    Újabb cikk. Összefoglaló: Nem teszünk semmit, magától meg fog oldani a helyzet :(
  • Györkös Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    Brutális!
  • Hajnal Arnold hozzászólt a bejelentéshez.

    7. nekimenés. Megint egy kanyarodó furgon. Lehet, hogy a mellékutcák szempontjába kellene kihelyezni a kék irányt mutató táblákat :/
  • Hajnal Arnold hozzászólt a bejelentéshez.

    Kb. a 6. nekimenés.
  • Hajnal Arnold hozzászólt a bejelentéshez.

    Csak az a vicces, hogy először azt a megoldást találták, hogy feljebb rakták a kék táblát. De azóta mindig ugyanolyan olyan lentről rakják, mint eredetileg...
  • Györkös Attila hozzászólt a bejelentéshez.

  • Hajnal Arnold hozzászólt a bejelentéshez.

    Éppen most ment neki a táblának egy kanyarodó furgon, a táblaoszlop kitört, és az egész leesett az útra. A furgonosok felemelték a táblát, és nekitámasztották a fának, megnézték a furgonon keletkezett...
  • Hajnal Arnold hozzászólt a bejelentéshez.

    Kértem egy kis cikket a II. kerületi Budai Polgár újság szerkesztőjétől, beküldtem a képeket is :) Most már mindegyik II. kerületi elolvashatja a cikket.
  • Györkös Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    Tragikomikus. :-(
  • Hajnal Arnold hozzászólt a bejelentéshez.

    ... kalapács style
  • Györkös Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    Jól van az úgy. Majd megcsinálják. Vagy egy idő után elunják és nem javítják. De akkor sem fognak változtatni!
  • Hajnal Arnold hozzászólt a bejelentéshez.

    Mai napi "meglepi"
  • Sági Katalin megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Györkös Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    A 3. kidöntés linkje helyesen: https://goo.gl/1vemN2

    Nem hajlandóak megcsinálni, amit kérsz, az Istenért sem. Kiakasztóak. Hallani sem akarnak kúp alakú betonterelőről, vagy jobb megvilágításról. Nem...
  • Hajnal Arnold hozzászólt a bejelentéshez.

    BK. válasza a személyes e-mailemre, még a 3. kidöntés előtt (3. kidöntés: https://jarokelo.hu/bejelentesek/budapest/20962/eletveszelyes-gyalogatkelo-a-gabor-aron-uton)

    Tisztelt Hajnal Arnold Úr!

    A
    ...
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Hajnal Arnold Úr!

    A II. kerület Gábor Áron utca - Endrődi Sándor utca csomópontjában létesített középszigettel kapcsolatban az alábbi tájékoztatást adjuk.
    A gyalogátkelőhelyen a gyalogosok b
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 2. Mi ez?

  • Lukács Máté elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Hajnal Arnold hozzászólt a bejelentéshez.

    Második felvonás
  • Haris Gergely hozzászólt a bejelentéshez.

    Szerintem mivel csak pár napja lett megnyitva a bejelentés, várjuk még egy kicsit, amíg megjön a hivatalos válasz, elvileg 30 napjuk van rá..
  • Hajnal Arnold hozzászólt a bejelentéshez.

    Először is: a táblát helyreállították, kicserélték a megsérült táblát. De, a betonterelő és felfestések miatt ne jelöljék ezt a bejelentés megoldottként. K.E.: Csak az egyik oldala áll közvetlenül egy...
  • K. E. hozzászólt a bejelentéshez.

    Ez az átkelő tényleg nincs megvilágítva? Máshol azzal pattintják le a zebrát kérőket, hogy amíg nincs világítás, nem lehet semmit festeni.
  • Hajnal Arnold hozzászólt a bejelentéshez.

    ...
  • Fábry Bálint hozzászólt a bejelentéshez.

    Kaphatott még egyet, mert ma már teljesen kitörve hevert a hirdetőoszlopnál. Mi lesz itt később, ha a frissen festett sávokat is csak ennyire veszik észre?
  • Anonim felhasználó hozzászólt a bejelentéshez.

    Támogatom, kúp formájú betonterelőt, az az egyetlen megoldás a gyalogosok védelmében!
  • S-N Szabolcs elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Hajnal Arnold bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére