Megoldatlan

járdán való parkolás

Üdvözletem egyenlőre nem tettem feljelentést, a jelenség a fontos s nyilván orvosolható. Öthónapos csecsemőnkkel próbáltuk a Babaház magánovoda előtt a járdán közlekedni gyerekkocsival s ez sajnos ezen a napon se (2017.02.24) sikerült. Azért mert az autók oda érkezve gyakorlatilag elbarikádozzák a járdát, mikor jönnek a gyerekért, ami ugye tudjuk szabálytalan (másik oldalon kiépített parkoló van!)

KRESZ járdán parkolás:

- azt jelzőtábla vagy útburkolati jel megengedi,
- a jármű a járda szélességének legfeljebb a felét foglalja el,
- a járdán a gyalogosok közlekedésére legalább 1,5 méter szabadon marad

Értelemszerűen, nem a gépkocsi feljáró amiről irok, a járdán a szélességénél fogva semmi esetre sem lehet parkolni, az egész nincs másfél méter.
Eléggé morbid, hogy pont a gyerekesek ne tudnák egy gyerekkocsi méretét!!!
Amiért aztán mégis írok, az, hogy a képen látható szürke Suzuki molett hölgy (!)vezetője, egy olyan gyermek (sajnos, gondolom a sajátja) előtt, aki érti már a szavakat, mikor ezt szóvá tettem, minősíthetetlen káromkodásba kezdett, (tanu van rá),hogy mit foglalkozom vele, nem tudott másképp megálni ( a lejárón egy méter hely volt mögötte) s ecsetelte mivel foglalkozzak és hová menjek. Mindezt olyan stilusban, trágár szavakkal, ami egy falusi kocsmában se menne el, nemhogy gyerek előtt.

Probléma helyszíne
Budapest XIV. kerület, Zugló, Cinkotai út 69

Hozzászólások

  • Járókelő Adminisztrátor lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Nem érkezett válasz az illetékestől.

  • Ancsin Ferenc hozzászólt a bejelentéshez.

    Köszönöm István, de ez Babaház egy óvoda, tehát speciális a helyzet. Nem egész napos a dolog. A kép péntek 15:40 kor készült tehát amikor viszik a gyereket s így nem tart túl soká, hanem legfeljebb is...
  • Németh István hozzászólt a bejelentéshez.

    Ilyenkor mindig ki kell hívni az illetékes rendészetet. A zuglói egyébként is jó, gyorsan reagálnak, korrektek.
  • Járókelő Adminisztrátor elküldte az ügyet az illetékesnek: XIV. kerület Zuglói Önkormányzati Rendészet

  • Ancsin Ferenc bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Halott galamb

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Czerula Barbi
    Illetékes: XIV. kerület Zuglói Városgazdálkodási Közszolgáltató Zrt.
    Pétervárad utca (XIV. kerület, Zugló)
  • Válaszra vár
    3
    Válaszra vár
    3

    Járda takarítása

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: XIV. kerület Zuglói Városgazdálkodási Közszolgáltató Zrt.
    Telepes utca (XIV. kerület, Zugló)
  • Válaszra vár
    3
    Válaszra vár
    3

    Mélyedés a járdán

    Beküldés ideje:
    Beküldte: O. Ida
    Illetékes: Budapest Közút
    Szőnyi út (XIV. kerület, Zugló)
  Vissza az oldal tetejére