Megoldott

Összehangolatlan jelzőlámpa a Futár utcánál

A Reiter Ferenc utca - Futár utca kereszteződésében levő gyalogosoknak nyomógombos jelzőlámpa a gomb megnyomása után indokolatlan hosszú ideig nem vált át, ezért a gyalogosok a piros jelzésen mennek át.

A Futár utcában 50 m-re a kereszteződéstől óvoda és általános iskola is van, így a rosszul beállított lámpa, azon kívül, hogy veszélyes, igencsak rossz nevelő hatással van a gyermekekre.

A jelzőlámpánál keresztirányú autós forgalom egyáltalán nincs; a Reiter Ferenc utcáról csak jobboldali lekanyarodás lehetséges mindkét irányból.

A kereszteződéshez legközelebbi lámpás kereszteződés a Szegedi úti kereszteződés, ami 1,2 km-re van a Futár utcától, tehát igazából nincs forgalomtechnikai akadálya annak, hogy a Futár utcai jelzőlámpát úgy állítsák be, hogy a gomb megnyomását követően a gyalogosok rövidesen zöld jelzést kaphassanak.

Probléma helyszíne
Budapest XIII. kerület, XIII. kerület

Hozzászólások

  • Szabó Pál hozzászólt a bejelentéshez.

    Az átkelő rendben működik.
  • Szabó Pál hozzászólt a bejelentéshez.

    A napokban valami történt a jelzőlámpával, megnyomás után 5 másodpercen belül átvált.
    De jelezni szeretném, hogy a BKK Zrt. március 26-án kelt, a probléma megoldásához pozitívan viszonyuló levele, (a...
  • BKK Budapesti Közlekedési Központ válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Cím!

    Társaságunkhoz érkezett „Bejelentés a www.jarokelo.hu oldalról (1830)” tárgyú elektronikus levelükkel kapcsolatban az alábbiakról tájékoztatjuk:

    A bejelentés nyomán felülvizsgáljuk a...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 4. Mi ez?

  • Az adminisztrátor elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Szabó Pál bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére