Megoldott

Hiányzó táblák, kopott felfestések

XIII. kerület Gyöngyösi-Göncöl u. kereszteződése minden irányból forgalmas, jelzőlámpás minden közlekedőnek (többek között a gyalogosoknak és a Göncöl utcai kerékpársávon haladóknak is). BKV busz közlekedik mindkettőn. De nagyon régóta egyetlen gyalogátkelőhely tábla nincs sehol (ellopták vagy elfelejtették?)! A Gyöngyösi utcán a Váci út irányába a kereszteződés előtt az egyik -előjelzőnek szánt- táblán hiányzik egy (50m-es) távolságot kiegészítő tábla (lásd a képeken). Továbbá a zebra és a kerékpársáv felfestése megérne egy frissítést. Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy a kerékpársáv aszfaltja sok helyen botrányos és veszélyes minőségű és az Andrássy úthoz hasonló "csere" a parkoló autókkal szerintem jó lenne. Érdekelne, hogy tervezik-e ez utóbbit. A cserével a biztonságon túl jobb minőségű aszfaltot is kapnának a bicajosok.

Probléma helyszíne
Budapest XIII. kerület, XIII. kerület

Hozzászólások

  • Szabadi Csaba hozzászólt a bejelentéshez.

    Sajnos a feltöltött kép kicsinyítésre került Járókelő által, így a lényeg csak nagyítóval látszódik. Talán ezen látható a változás.
  • Szabadi Csaba hozzászólt a bejelentéshez.

    A BKK által adott válasz meglehetősen felületes volt, és nagyon ügyesen összemosta az "Elsőbbségadás kötelező" tábla előjelzését a gyalogátkelőjével. Sajnos a Járókelőnek is fekete pont jár amiatt, h...
  • Szabadi Csaba hozzászólt a bejelentéshez.

    A BKK válasza az "Elsőbbségadás-kötelező" és a "Főutvonal vége" tábla előjelzésének tekintetében nem elfogadható, mivel válaszukkal ellentétben egyik sem veszélyt jelző tábla a KRESZ (1/1975. KPM-BM e...
  • BKK Budapesti Közlekedési Központ válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Cím!

    Társaságunkhoz érkezett „Bejelentés a www.jarokelo.hu oldalról (1804)” tárgyú elektronikus levelükkel kapcsolatban tájékoztatjuk, hogy gyalogátkelőhelyet jelző táblákat a jelzőlámpáv
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 2. Mi ez?

  • Banovec Zoltán hozzászólt a bejelentéshez.

    Ezen a nem kötelező lámpás kereszteződésben gyalogátkelős táblát kirakni dolgon igencsak elcsodálkoztam, mikor válaszoltak nekem hasonló dolog miatt.
    Például ha ki van kapcsolva a lámpa azért fontos...
  • Szabadi Csaba hozzászólt a bejelentéshez.

    Na közben megtaláltam, hogy a gyalogátkelőhely tábla itt nem kötelező:
    http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A0400083.GKM
    18.9. Kijelölt gyalogos-átkelőhely rész ea) pontja szerint

    A többi...
  • Az adminisztrátor elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Szabadi Csaba bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére