Beláthatósági probléma
FRISSÍTÉS: 2026.03.07.
Budapest Közút válasza:
„A beláthatósági problémával kapcsolatosan az edzőteremtől is kaptunk megkeresést. A tárgyi ingatlan kihajtójával szembe forgalomtechnikai tükör kihelyezése ellen forgalomtechnikai szempontból nincs kifogásunk, azonban mivel ezek az eszközök kifejezetten az ingatlanban lévő szolgálatások használóinak érdekeit szolgálják, így azokat a forgalomtechnikai üzemeltetési költségkeretünkből finanszírozni sajnos nem tudjuk. Ilyen esetekben ezért a forgalomtechnikai eszközök kivitelezésének megrendelését, valamint a további üzemeltetését az ingatlantulajdonostól kérjük. A forgalomtechnikai tükör telepítéséhez szükséges helyszínrajzot megküldtük az edzőterem kapcsolattartójának, amely alapján a tükör kihelyezhető.”
-----
A Jókonyha étterem előtti útszakaszon merőleges parkolásra használt helyeken rendszeresen állnak autók, amelyek jelentősen akadályozzák a belső útról a Péceli útra való biztonságos kihajtást. A parkoló járművek miatt a vezetők kilátása a főútra szinte teljesen megszűnik, ami folyamatos balesetveszéllyel jár.
A probléma különösen a délutáni forgalomban jelentős, amikor mind az edzőterem, mind az étterem környékén fokozott a forgalom. A jelenlegi kialakítás nem biztosít megfelelő beláthatóságot, amely a közúti közlekedés biztonságának egyik alapfeltétele.
Ezúton kérem, hogy az illetékes hatóság vizsgálja ki a helyzetet, és tegye meg a szükséges lépéseket a közlekedésbiztonság javítása érdekében. Javaslom különösen egy forgalomtechnikai tükör kihelyezését az érintett kihajtónál, amely segítené a kilátást, valamint a parkolási rend felülvizsgálatát – például a merőleges parkolás átalakítását, vagy a sarokhoz közeli parkolóhelyek megszüntetését.
Hozzászólások
„…A forgalomtechnikai tükör telepítéséhez szükséges helyszínrajzot megküldtük az edzőterem kapcsolattartójának, amely alapján a tükör kihelyezhető.”
A JAROKELO-BUDAPEST-00169745 azonosítószámú megkeresésével kapcsolatosan az alábbi tájékoztatást adjuk:
A beláthatósági problémával kapcsolatosan az edzőteremtől is kaptunk megke...