Megoldatlan

Visszaszámláló lámpák

Anonim Járókelő

Debrecenben nyaralván döbbentem rá, hogy milyen hasznos ez a közlekedési lámpák fölötti visszaszámláló, illetve arra is, hogy Budapesten ilyen nincs*. Miért?
Rengeteg olyan gyalogátkelő van, ahol egy kis ideig nem jön autó vagy túl sokáig piros, így a gyalogosok balesetveszélyesen átrohannak a közeledő autók ellenére, mert ki tudja mennyit kell várni. Így lesznek a balesetek. Debrecenben egyetlen gyalogost sem láttam, aki átrohant volna az úton, hiszen tudják, mennyit kell még várni.
De sok elbalátzott lámpabeállítás is van egy-egy útszakaszon, ahol nem lehet normálisan haladni, rendszeresen meg kéne állni egy-egy lámpánál, pl. Nagykörút. Kéne...sokszor nem tudnak az autósok, mivel gondolom hangolt lámpaciklusokra számítanak, de nem az van, így inkább átmennek a sárgán/piroson. Így lesznek a balesetek.

*Van ugyan egy Budapesten-ami jelenleg nem működik-a belvárosi Rákóczi úton (ennek helyét jelöltem a térképen), ami viszont inkább a gyalogosok siettetésére alkalmas, mivel a 6 sávos úton való átkelésre 12 másodpercet adtak az illetékesek.

Probléma helyszíne
Budapest VII. kerület, Erzsébetváros, VII. kerület

Hozzászólások

  • BKK Budapesti Közlekedési Központ válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Cím!

    Társaságunkhoz érkezett „Bejelentés a www.jarokelo.hu oldalról (1686)” tárgyú elektronikus levelükkel kapcsolatban tájékoztatjuk, hogy a jelzőlámpás visszaszámláló rendszerek esetleg
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 2. Mi ez?

  • Az adminisztrátor elküldte az ügyet az illetékesnek: BKK Budapesti Közlekedési Központ

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Üres oszlop

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Pál András
    Illetékes: Budapest Közút
    Péterfy Sándor utca (VII. kerület, Erzsébetváros)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Hiányzó tábla

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Pál András
    Illetékes: Budapest Közút
    Péterfy Sándor utca (VII. kerület, Erzsébetváros)
  Vissza az oldal tetejére