Megoldatlan

Új kábel az erdőn keresztül

Az erdőben a kék kereszt turistaút mentén kábelt húztak ki. A kábel szakszerűtlenül néhol az oszlopokhoz van rögzítve, de többnyire a fák ágaira van feldobva. Több helyen szinte a földig lóg.
Ez így balesetveszélyes és környezetromboló.

Probléma helyszíne
Budapest III. kerület, Óbuda-Békásmegyer, Kék kereszt túristaút

Hozzászólások

  • Járókelő Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    Nem is értem! Ha én építkezem, először beszerzem a megfelelő engedélyeket, utána kezdem meg a munkálatokat. Egy felelős, komoly PR-ral működő nagyvállalat miért engedheti meg, hogy vállaltan illegális...
  • Györkös Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    Nemaddiga'! A közvetítésnek még nincs vége. :) Tisztelt T-Com, miért nincs a vezeték nyomvonala jogilag tisztázva? Legyenek szívesek rendezni a kérdést a Pilisi Parkerdő Gazdasággal! Kérjük, hogy jogi...
  • Fóris Ágnes hozzászólt a bejelentéshez.

    Megpróbáltam közvetíteni...
    Mindkettő szerint a másik a felelős. Valaki vágja el a vezetéket, és akkor hamar fognak megoldást találni!!!

    Tisztelt Fórisné Horváth Ágnes!

    A T-Com a vezeték nyomvonalán
    ...
  • Györkös Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    Így van. Meg kellene próbálni közvetíteni a felek között.
  • Fóris Ágnes hozzászólt a bejelentéshez.

    A kábel a Magyar Telekomé, írtam nekik, fölhívtak. Valami engedély kellene a Pilisi Parkerdőtől, de nem kapnak választ, így nem tudják megoldani a problémát.
    A Pilisi Parkerdőnek kellene újra és újra...
  • Járókelő Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    Kedves András, köszönjük a közbenjárásodat! Esetleg meg lehetne próbálni a Magyar Telekomnál. Ők is rendelkeznek oszlopokkal. Ráadásul a kábel egy adatkábelnek tűnik.
  • Pál András hozzászólt a bejelentéshez.

    Sajnos az Elműn és a Pilis Parkerdőn kívül nem tudom ki tudhat tenni az ügyben valamit. Esetleg a kerület, vagy közterület felügyelet kivizsgálhatná hogy milyen célból van a kábel ott.
    Írtam a Nemzeti...
  • Járókelő Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    A hétvégén jártam arra. A kábel már a fákhoz van ragasztószalagozva. Ez már környezetkárosítás!
    Azt gondolom, hogy innentől ez téma a Parkerdő illetékességébe tartozik. Figyelmükbe ajánlom a Környezet
    ...
  • Sági Katalin lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Megoldhatatlan.

  • Járókelő Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    Ezek a kábelek már régóta nem csak az oszlopokon vannak. Valamelyik nap jártam arra, ezt a képet lőtten.
    Felháborító a Pilisi Parkerdő hozzáállása. Az ő általuk kezelt területen természet rongálás tör...
  • L. István hozzászólt a bejelentéshez.

    Pilisi Parkerdő Zrt.> "A kábelt nem társaságunk feszítette ki a fák közé".

    Ha nem tudjuk, ki feszítette ki a kábelt, kérjük meg a terület kezelőjét, járjon utána! Köszönjük!
  • Király Botond hozzászólt a bejelentéshez.

    Az egyik vége oszlopon van, de hova megy a másik vége? Ott nem tudják megmondani, hogy ki és miért csinálta? Vagy el kell vágni és egyből kiderülne, hogy kié. :P
  • Lukács Máté elküldte az ügyet az illetékesnek: Pilisi Parkerdő Zrt.

  • Járókelő Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    A kábel továbbra is díszíti az erdőt. (sajnos)
    Hogyan lehet, hogy nincs felelőse? Mellékeltem a képet, ahol látszik egy pózna, a kábel ide van bekötve.
    A kábel továbbra is több 10 méteren keresztül a...
  • Bardócz Csaba elküldte az ügyet az illetékesnek: Pilisi Parkerdő Zrt.

  • Bardócz Csaba megváltoztatta a bejelentés illetékesét "E.ON"-ról "Pilisi Parkerdő Zrt."-ra.

  • E.ON válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Le Marietta!

    A képen látható vezeték nem Társaságunk tulajdonát képezi, továbbá nem is mi helyeztük el a képen látható módon!

    Üdvözlettel:

    Soós Lajos
    Területfelelős
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Sági Katalin elküldte az ügyet az illetékesnek: E.ON

  • Járókelő Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    A kábel a mai napig ott díszeleg.
  • Járókelő Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    Köszönjük a Pilisi Parkerdő válaszát! Segítségképpen talán annyit, hogy a kábel láthatóan nem elektromos kábel, hanem valamilyen telekommunikációs vonal.
    Reméljük azóta sem okozott balesetet!
  • Sági Katalin megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Pilisi Parkerdő Zrt."-ról "E.ON"-ra.

  • Pilisi Parkerdő Zrt. válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Le Marietta!

    A Pilisi Parkerdő Zrt. fogadta a bejelentést. A kábelt nem társaságunk feszítette ki a fák közé, kérjük, hogy a bejelentő szíveskedjen felvenni a kapcsolatot az ELMÜ-vel. Köszön...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 4. Mi ez?

  • Járókelő Eszter elküldte az ügyet az illetékesnek: Pilisi Parkerdő Zrt.

  • Járókelő Eszter megváltoztatta a bejelentés illetékesét "III. kerület Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata"-ról "Pilisi Parkerdő Zrt."-ra.

  • III. kerület Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Járókelő.hu!

    Kérem, hogy az alábbi bejelentést a Pilisi Parkerdő Zrt. felé szíveskedjenek továbbítani, hiszen az erdő kezelése az ő feladatuk, továbbá nekik minden bizonnyal tudomásuk van ar...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 4. Mi ez?

  • Haris Gergely elküldte az ügyet az illetékesnek: III. kerület Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata

  • Haris Gergely megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Az illetékes"-ról "III. kerület Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata"-ra.

  • Járókelő Péter bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    1
    Válaszra vár
    1

    Veszélyes

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: E.ON
    Királyok útja (III. kerület, Óbuda-Békásmegyer)
  • Kiegészítésre vár
    2
    Kiegészítésre vár
    2

    Hiányzó csatornafedél

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: III. kerület Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata
    Ángel Sanz Briz út (III. kerület, Óbuda-Békásmegyer)
  • Válaszra vár
    1
    Válaszra vár
    1

    Nem takarított terület

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Tóth János
    Illetékes: BKK Budapesti Közlekedési Központ
    Szent Margit Kórház (III. kerület, Óbuda-Békásmegyer)
  Vissza az oldal tetejére