Megoldatlan

Március 15. tér, közlekedési probléma

Tisztelt Járókelő!

Nagy örömömre átadásra került az Erzsébet hídi felhajtó.
Tényleg szép, használható lett, viszont az egyik közlekedési problémát nem sikerült megoldani:
A Pesti alsó rakparton haladók - Fővám tér felől jövők - továbbra sem tudnak felkanyarodni az Erzsébet hídra Buda felé (ill. a Rákóczi útra a Keleti felé), holott az újonnan létesített Március 15 téri felhajtó ezt lehetővé tenné.

Aki Buda felé haladna, az továbbra is kénytelen a szűk, zsúfolt Eötvös tér - Széchenyi tér - Lánchíd - Clark Ádám tér útirányon haladni, holott az Erzsébet híd, nagyobb, több sávos, sokkal jobban elbírná a forgalmat.

Mindössze néhány parkolóhelyet kellene beáldozni a felhajtó kijelöléséhez, nem értem, hogy az Önkormányzat ezt miért nem vállalta be, nagyon sok embernek könnyebbséget jelentene, ha itt is fel lehetne hajtani az Erzsébet hídra.

Kérem járjanak utána, hogy terveznek-e változást ezen a szakaszon, vagy marad jelenlegi - értelmetlen - rendszer, a szépen megépült felhajtóval, amire Délpest felől nem lehet felhajtani?

Üdvözlettel: Zoltán

Probléma helyszíne
Budapest V. kerület, Belváros-Lipótváros, V. kerület

Hozzászólások

  • bácsi Kazi hozzászólt a bejelentéshez.

    Abban a városban, ahol csekély sarkítással a legfeljettebb közlekedési műtárgy a jelzőlámpa, szerintem kár azon filozofálni, hogy a Molnár utcán nagy az átmenő forgalom. Az emberek már rég nem jó kedv...
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Nem megoldódott, de a válasz korrekt: Tényleg újra kellene tervezni a teljes Belgrád rakpartot. Helyet szorítva a meglevő kikötőknek, az alsó rakpartnak, villamosnak, kerékpárútnak, új dunakorzónak. E...
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Én a Molnár utcában lakom, és elég szűknek érzem, hogy az átmenő forgalmat áteressze.
  • BKK Budapesti Közlekedési Központ válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Cím!

    Társaságunkhoz érkezett „Bejelentés a www.jarokelo.hu oldalról (1627)” tárgyú elektronikus levelükkel kapcsolatban az alábbiakról tájékoztatjuk:

    A Március 15. téren kialakított új fel
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 4. Mi ez?

  • bácsi Kazi hozzászólt a bejelentéshez.

    A Molnár utcán végig tudsz menni, ha feljössz a Havas utcánál...
  • Az adminisztrátor elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Zoltán K. bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére