Válaszra vár

Az utca bicikliszerelő oszlopokról hiányzik egy fontos szerszám

Anonim Járókelő

Van a városban néhány bicikliszerelő oszlop szerszámokkal és pumpával, amikkel kisebb javításokat el lehet végezni, ha valakinek épp a város közepén kezd el szétesni a biciklije. Van imbuszkulcskészlet, csavarkulcsok, gumileszedő, de nincs a hajtókar tengelyéhez dugókulcs. Pedig a tengelyr lezáró anya hajlamos kilazulni és menet közben leeshet a pedállal a hajtókar, ami balesetveszélyes.
Eddig háromszor jártam úgy, hogy 10 km-re a lakásomtól, amikor épp mentem valahova kilazult ez az anya és 300 méterenként meg kellett állnom, hogy kézzel kicsit visszacsavarjam.
Vagyis szükséges lene, hogy az utcai és benzinkúti biciklijavító állomásokon legyen 14-es dugókulcs is. Ezen kívül jó lenne fogó is, mert ugyan van imbuszkulcs, de ha egy bowdent kell állítani, akkor azt egy fogóval éne feszíteni.
Sajnos nagyon kevés utcai bicikliszerelő oszlop van és ráadásul ezek nagyon eldugott helyen. Jó lenne, ha ezek a szerepőpontok rajta lennének a Google térképen vagy a BKK Budapest Go applikációjában.
Fel kéne hívni az önkormányzatok, a benzinkutak és ezeket a szerelőoszlopokat gyártó Streetbútor cégnek a figyelmét arra, hogy rakjanak 14-es dugókulcsot és egy fogót is az oszlopokra.

Probléma helyszíne
Budapest IV. kerület, Újpest, István út 16

Hozzászólások

Hasonló bejelentések

  • Megoldatlan
    2
    Megoldatlan
    2

    Értelmetlen útszűkület

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: IV. kerület Újpest Önkormányzata
    Berda József utca (IV. kerület, Újpest)
  • Megoldott
    1
    Megoldott
    1

    Koszos kerékpárút

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: IV. kerület Újpest Önkormányzata
    Tél utca (IV. kerület, Újpest)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Kerékpáros lámpák módosítása

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapest Közút
    Nagytétényi út (XXII. kerület, Budafok-Tétény)
  Vissza az oldal tetejére