Megoldatlan

A gyalogosok számára lassan vált a jelzőlámpa

A Budaörsi út - Töhötöm utca sarkon nagyon lassan vált az úton átkelni szándékozó gyalogosok számára a jelzőlámpa, sok esetben 2-3 perc is eltelik, mire a gombnyomás után megállítja az autóforgalmat.

Ez főleg a munkaidő végeztével (15.30-16.30 h) okoz problémát, amikor pl. a Petőfi laktanyából és az MTA irodaházból is sokan mennek hazafelé, akik a Fehérló utca (a belvárosba tartó irány) buszmegállóba szeretnének átmenni az úttesten, de percek telnek el, mire vált a lámpa.

Ez azért jelent gondot, mert sok esetben a belvárosba tartó irányba 2-3 busz is összetorlódik és 1-2 perces eltéréssel érkezik be a megállóba, így sokszor fordul elő, hogy 2-3 egymást követő busz is elmegy, mire a lámpa átvált és a gyalogosok át tudnak kelni az úttesten. Amikor ez a 2-3 busz elmegy, akkor jellemzően többet, 8-10 percet is kell várni a következő busz(ok)ra.

Probléma helyszíne
Budapest XI. kerület, Újbuda, Budaörsi út 45c

Hozzászólások

  • Pál András lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Megoldhatatlan.

    Az Illetékes szakmai válasza alapján.
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bankó József!

    A Töhötöm utcai kereszteződésben a Budaörsi út közúti kapacitásának megfelelő biztosítása kifejezetten fontos az érintett útvonalon kialakuló nagyobb dugók elkerülése érdekében
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 4. Mi ez?

  • Baranyó Zoltán elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Banko Jozsef bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Tábla elfordulva

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapest Közút
    Dombóvári út (XI. kerület, Újbuda)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Kiégett lámpaizzó

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Pál Ádám
    Illetékes: Budapest Közút
    Fehérvári út (XI. kerület, Újbuda)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Kiégett zöld jelzés

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Open Eye
    Illetékes: Budapest Közút
    Dombóvári út (XI. kerület, Újbuda)
  Vissza az oldal tetejére