Megoldásra vár

Kiegészitő tábla kerékpároknak

A XIX. Ker. Határ úti 50-es villamos megálló végénél van a szóban forgó helyszín.

Az Üllői úton kerépáros infrastruktúra fejlesztés során a belváros irányába kerékpársávok vagy a szervíz utakon kerékpáros jelzések létesültek, melyek növelték a kerékpáros forgalmat.

Az említett Határ úti helyszínen a továbbiakban külön kerékpár út vezet tovább ami a helyszínen keresztben fut, noha sokan úgy használják, jelenleg nem szabályos jobbra kanyarodni kerékpárral a kötelező haladási irány egyenesen tábla miatt. Ezért egy kerékpáros kiegészítő táblát kellene elhelyezni, ami engedélyezi, sőt mivel a kerékpár út használata kötelező és kerékpáros nyom hiánya miatt egyebként ilyenkor tilos is az úton közlekedni a KRESZ értelmében, úgy amennyiben megoldható kifejezetten kizárólag kiegészitő jobbra utasító táblát kellene kitenni.

Ui. A 30-as táblát átlehetne helyezni a túloldali tábla magasságába külön oszlopra, vagy meglévő lámpa oszlopra (bár az pont a kereszteződés metszés pontjában van) hasonlóan és akkor lenne helye az említett táblának. Egyébként is a képen levőnek amúgy sincs sok értelme hiszen a betorkolló Mátyás király utca szinte azonnal fel is oldja a hatályát.

Probléma helyszíne
Budapest IX. kerület, Ferencváros, Határ út M

Hozzászólások

  • M. V. Klára megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    A Jarokelo.hu oldalra az Üllői út – Mátyás kir. út kereszteződésben elhelyezett közúti jelzőtáblákkal kapcsolatos bejelentésére az alábbiakról tájékoztatjuk.
    Az Üllői úton a város
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 2. Mi ez?

  • Gál Miklós elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Farkas József bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Megoldott
    1
    Megoldott
    1

    Nem működnek a jelzőlámpák

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapest Közút
    Pöttyös utca (IX. kerület, Ferencváros)
  • Megoldásra vár
    1
    Megoldásra vár
    1

    Rozsdás oszlop

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Kapas Viktor
    Illetékes: Budapest Közút
    Soroksári út (IX. kerület, Ferencváros)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Zsákutca

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Varga Tamás
    Illetékes: Budapest Közút
    Address :Budapest (IX. kerület, Ferencváros)
  Vissza az oldal tetejére