Válaszra vár

Forgalomcsillapító küszöb hiányzik, a lakó-pihenő övezetben

Anonim Járókelő

FRISSÍTÉS 2024.04.03.:
Tisztelt Molnár Imre!

Köszönöm szíves válaszát a bejelentéssel kapcsolatban.
Visszajelzésében szerepel, hogy magas építési és fenntartási költséget jelentenek, és a szabályosan megépített fekvőrendőrök sebesség- és forgalomcsillapító hatása minimális (bár ezt nem értem miért), illetve jelentős légszennyeződést és zajártalmat generálnak a járművek fékezése és gyorsítása miatt, valamint vízelvezetési problémákat is okozhatnak.

Ha ez így van, akkor kérdezem, hogy egy utcával feljebb, az Ugron Gábor utca Beregszász és Sasadi út közötti szakaszán, miután azt egy hónapja felújították, miért telepítettek fekvőrendőrt?
(képet mellékeltem)

Tapasztalatom szerint itt a Bakony utcában nagyobb a forgalom, és még inkább szükséges a forgalomcsillapító küszöb telepítése.
Ennek tükrében az érvelés számomra nem elfogadható, kérem szíves intézkedésüket, hogy a Bakony utcában is fekvőrendőr segítségével korlátozzák az autók sebességét, mert a táblát az autósok nem veszik figyelembe.
Köszönettel
------------------------------------------------------

Sasad városrész utcáiban pár éve forgalomcsillapító küszöböket (fekvőrendőrőket) helyeztek ki, de a Bakony utcában (Sasadi út és Bozókvár utca közötti szakasz) elmaradt ez az intézkedés.
Itt is feltétlenül szükséges a fekvőrendőr(ök) telepítése, mivel ez az utca is lakó-pihenő övezet (ezt a kresz tábla is igazolja az utca elején).
Az autósok szeretnek itt nagyobb sebességgel áthaladni, gyorsulni, amely veszélyezteti a gyalogos közlekedést, és itt több idős ember és kisgyermekes család lakik. Valamelyik nap is majdnem elsodortak nagy sebességgel, egy autójából rakódó embert. A Sasadi úton lévő autószerelő műhely dolgozói is előszeretettel száguldoznak ebben az utcában, itt próbálgatják az autókat.

Kérem mielőbbi szíves intézkedésüket a forgalomcsillapító küszöbök telepítését illetően!
Köszönettel

Probléma helyszíne
Budapest XI. kerület, Újbuda, Bakony u. 13

Hozzászólások

  • Kövér Blanka elküldte az ügyet az illetékesnek: XI. kerület Újbuda Önkormányzata

  • Kövér Blanka megváltoztatta a bejelentés leírását "Sasad városrész utcáiban pár éve forgalomcsillapító küszöböket (fekvőrendőrőket) helyeztek ki, de a Bakony utcában (Sasadi út és Bozókvár utca közötti szakasz) elmaradt ez az intézkedés. Itt is feltétlenül szükséges a fekvőrendőr(ök) telepítése, mivel ez az utca is lakó-pihenő övezet (ezt a kresz tábla is...

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt Molnár Imre!

    Köszönöm szíves válaszát a bejelentéssel kapcsolatban.
    Visszajelzésében szerepel, hogy magas építési és fenntartási költséget jelentenek, és a szabályosan megépített fekvőrendőr
    ...
  • Fischer Péter lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

    XI. kerület Újbuda Önkormányzata válasza alapján
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!
    Önkormányzatunkhoz küldött bejelentésére az alábbi tájékoztatást küldjük:
    A lakó-pihenő övezet belépési pontjainál mindenhol létesítettünk elsősorban figyelemfelhívást cél
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 4. Mi ez?

  • Németh Gábor hozzászólt a bejelentéshez.

    Lehet, hogy az sem ártana, ha a közterület-felügyelet időnként végignézné, milyen autók parkolnak ezen a szakaszon. Rendszeresen vannak elhelyezve itt a Bakony utcában forgalomból kivont, vagy rendszá...
  • R eni elküldte az ügyet az illetékesnek: XI. kerület Újbuda Önkormányzata

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    1
    Válaszra vár
    1

    Hibásan elhelyezett közlekedési táblák

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: XI. kerület Újbuda Önkormányzata
    Nedecvár utca (XI. kerület, Újbuda)
  • Megoldásra vár
    1
    Megoldásra vár
    1

    Felfestés a járdán és az úttesten

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: XI. kerület Újbuda Önkormányzata
    Bozókvár utca (XI. kerület, Újbuda)
  Vissza az oldal tetejére